بزرگترین راز ثروت در طول تاریخ

بزرگترین راز ثروت در طول تاریخ
بزرگترین راز ثروت در طول تاریخ

بزرگ‌ترین راز پول درآوردن در طول تاریخ!

اگر پول می‌خواهید فقط مجبورید یک کار انجام دهید و آن کاری است که بعضی از ثروتمندترین انسان‌های روی زمین انجام داده‌اند و دارند انجام می‌دهند. کاری است که در فرهنگ‌های متعدد باستان از آن سخن گفته‌شده و امروز هنوز موردحمایت قرار می‌گیرد. کاری است که برای هرکسی که آن را انجام دهد پول به ارمغان می‌آورد و درعین‌حال، بیشتر مردم از انجام آن می‌ترسند.

آن کار چیست؟ بزرگترین راز چیست؟

* جان دی راکفلر از زمان کودکی این کار را انجام داد. او یک میلیاردر شد.
* اندرو کارنگی نیز این کار را کرد و یک غول اقتصادی شد.
در این مقاله این بزرگترین راز و رازی که در پس این بزرگترین راز می باشد را کشف می کنید!

بزرگ‌ترین راز پول درآوردن در طول تاریخ چیست؟

بزرگ‌ترین راز پول درآوردن در طول تاریخ چیست؟

آن چه‌کاری است که برای همه نتیجه می‌دهد؟؟؟؟

بزرگترین راز این است: پول را ببخشید. درست است، آن را ببخشید.

آن را به کسانی ببخشید که کمکتان کنند تماستان را با دنیای درونی‌تان حفظ کنید.
آن را به کسانی ببخشید که به شما الهام می‌دهند، به شما خدمت می‌کنند، شفایتان می‌دهند و به شما عشق می‌ورزند.
آن را به دیگران بدهید بدون این‌که از آن‌ها انتظار داشته باشید آن را تلافی کنند؛ ولی این را بدانید که در عوض آن، چندین برابر دریافت خواهید کرد.

بزرگترین راز ثروت بخشیدن است

در سال ۱۹۲۴ جان دی راکفلر شیوه‌ی پول بخشیدن را در قالب نامه‌ای برای پسرش تشریح کرد. او نوشت: «وقتی بچه بودم و پول دریافت می‌کردم، آن را می‌بخشیدم و همچنان که هدایایی را که می‌بخشید افزایش می‌دهید درآمدتان نیز افزایش می‌یابد …»

توجه کردید او چه گفت؟ او پول بیشتری بخشید و درآمد بیشتری دریافت کرد. او در طول عمر خود بیش از ۵۵۰ میلیون دلار بخشید. بعضی‌ها فکر می‌کنند راکفلر شروع کرد به بخشیدن چند سکه‌ی ده سنتی تا تبلیغاتی به راه بیندازد و وجهه‌ی خود را بهبود بخشد. این درست نیست. مسئول روابط عمومی راکفلر، مردی بود به نام آیوی لیر. ري الدون هیبرت. آیوی در زندگینامه‌ی عالی‌ای که نوشته است تصریح می‌کند راکفلر چندین دهه به‌تنهایی پول می‌بخشید. تنها کاری که لی کرد این بود که آن را علنی کرد.

پی تی بارنوم نیز پول می‌بخشید. همان‌طور که در کتابی به نام هر دقیقه یک مشتری متولد می‌شود که درباره‌ی اوست آورده‌ام، بارنوم به آنچه از آن بشردوستی سودآور نام می‌برد ایمان داشت و می‌دانست بخشیدن منجر به دریافت کردن می‌شود. او هم یکی از ثروتمندترین افراد دنیا شد.

اندرو کارنگی هم زیاد بخشش می‌کرد. او یکی از ثروتمندترین افراد در طول تاریخ آمریکا شد.

بروس بارتون، از مؤسسات شرکت تبلیغاتی مشهور BBDO و موضوع اصلی کتاب من به نام هفت راز گم‌شده‌ی موفقیت نیز به بخشش ایمان داشت. او در سال ۱۹۲۷ نوشت:

«اگر کسی تمرین کند کارهایی را برای دیگران انجام دهد طوری که این به عادتی تبدیل شد که او از آن آگاه نباشد،
همه‌ی نیروهای جهان، پشت سر او و هر کاری که می‌کند صف می‌کشند.»

بارتون، یک نویسنده‌ی پرفروش، چهره‌ی تجاری مشهور، حامی چندین آرمان بود و خیلی خیلی ثروتمند شد.

بعضی‌ها میگویند این غول‌های اقتصادی پول داشته‌اند که ببخشند، پس بخشیدن برایشان راحت‌تر بوده است. من می‌گویم آن‌ها تا حدی به این خاطر پولدار شدند که مایل بودند آن را ببخشند. بخشش منجر به دریافت می‌شود. بخشش منجر به ثروت بیشتر می‌شود.

تکرار می‌کنم: بخشش منجر به دریافت می‌شود. بخشش منجر به ثروت بیشتر می‌شود.

امروزه رایج شده است که تاجران برای کمک به آرمان‌های ارزشمند پول می‌دهند. این کار هم برای وجهه‌ی آن‌ها خوب است و هم به کسانی که آن پول را دریافت می‌کنند کمک می‌شود.

فروشگاه‌های آنیتا رودیک، بن کوهن و جری گرین فیلد و پاتا گونیای ایوون شوئینار، نمونه‌های زنده‌ای هستند از این‌که بخشش چطور می‌تواند برای کسب‌وکار، خوب باشد.

اما من در اینجا در مورد بخشش فردی صحبت می‌کنم. دراین‌باره صحبت می‌کنم که شما پول می‌بخشید. درنتیجه، پول بیشتری دریافت خواهید کرد.

اگر کسانی که بخشش می‌کنند کار اشتباهی بکنند آن کار، این است که خیلی کم بخشش می‌کنند. آن‌ها به پولشان می‌چسبند و وقتی نوبت به بخشش می‌رسد ذره‌ذره می‌بخشند. به همین خاطر است که چیزی دریافت نمی‌کنند. باید ببخشید و زیاد ببخشید تا در جریان دریافت زندگی قرار گیرید.

من چطور با این راز آشنا شدم؟

اولین باری را که ایده‌ی بخشش به گوشم خورد به یاد می‌آورم. فکر می‌کنم برنامه‌ای بود تا به دیگرانی که به من می‌گویند بخشش‌کنم پول بدهم. اگر ابتدا چیزی می‌بخشیدم مثل آدم‌های خسیس، این کار را می‌کردم. طبیعتاً آنچه در عوض دریافت می‌کردم نیز معادل آن چیزی بود که می‌بخشیدم. کم می‌بخشیدم. درنتیجه، کم دریافت می‌کردم.

من داستان‌های الهام‌بخش را دوست دارم. آن‌ها را می‌خوانم، به آن‌ها گوش می‌کنم، آن‌ها را با دیگران در میان می‌گذارم و را بیان می‌کنم. تصمیم گرفتم از مایک دولی به خاطر راه‌اندازی سایتش و پیام‌های الهام‌بخشی که او هر روز از طریق ایمیل با من و دیگران در میان می‌گذارد تشکر کنم.

تصمیم گرفتم مقداری پول به او بدهم. قبلاً شاید چیزی در حد پنج دلار به او می‌دادم. زمانی این کار را می‌کردم که وضعم خوب نبود و می‌ترسیدم اصل بخشش جواب ندهد. این دفعه فرق می‌کند. دسته‌چکم را بیرون آوردم و چکی به مبلغ هزار دلار را امضا کردم.

این بزرگ‌ترین کمکی بود که تا آن زمان در زندگی‌ام به کسی کرده بودم. بله اندکی ترسیدم؛ ولی بیشتر هیجان‌زده شده بودم. می‌خواستم تأثیری گذاشته باشم. می‌خواستم به مایک جایزه داده باشم. می‌خواستم بدانم چه اتفاقی خواهد افتاد.

مایک حیرت کرده بود. او چک مرا با پست دریافت کرد و وقتی عازم خانه شد کم مانده بود با اتومبیل از جاده خارج شود. باورش نمی‌شد. حتی با من تماس گرفت و از من تشکر کرد. از این‌که مثل بچه‌ها غافلگیر شده بود لذت بردم. احساس می‌کردم میلیاردر هستم (به این نکته توجه داشته باشید!)، دوست داشتم او را خیلی خوشحال کنم.

از این‌که پول را به او دادم لذت بردم. هر کاری با آن پول می‌کرد ازنظر من اشکالی نداشت. آنچه من داشتم این احساس عالی بود که به کسی کمک کرده بودم کاری را که به آن باور داشتم ادامه دهد. شتابی درونی بود برای کمک کردن به او. هنوز هم از این‌که برای او پول بفرستم لذت می‌برم.

اینجا بود که اتفاقی شگفت‌انگیز افتاد. ناگهان کسی به من زنگ زد و از من خواست از نویسندگان این کتاب باشم. این کار، سودی چندین برابر پولی که بخشیده بودم برایم به ارمغان آورد. سپس، ناشری از ژاپن به من زنگ زد و می‌خواست حق کپی‌رایت ترجمه‌ی کتاب پرفروش من یعنی بازاریابی معنوی را بخرد. آن‌ها هم چندین برابر آنچه به مایک داده بودم به من پیشنهاد کردند.

شک نکنید، ایمان داشته باشید

یک شک گرای واقعی می‌تواند بگوید این اتفاقات ربطی به هم ندارند. شاید در ذهن یک شک گرا، آن‌ها به هم ربطی نداشته باشند؛ ولی در ذهن من به هم ربط دارند.

وقتی به مایک پول دادم به خودم و به دنیا این پیام را دادم که من موفق و ثروتمندم. همچنین یک اصل مغناطیسی را تبیین کردم که پول را به‌سوی من جذب می‌کرد: «همان‌طور که بدهید همان‌طور خواهید گرفت.»

اگر وقت بدهید وقت می‌گیرید. اگر محصولات بدهید محصولات می‌گیرید. اگر عشق بدهید عشق می‌گیرید. اگر پول بدهید پول می‌گیرید.

این ‌یک نکته به‌تنهایی می‌تواند وضعیت مالی‌تان را متحول کند.

به کس یا کسانی فکر کنید که در طول هفته‌ی گذشته به شما الهام ‌بخشیده‌اند. چه کسی باعث می‌شود شما در مورد خودتان، زندگی‌تان، رؤیاهایتان یا اهدافتان احساس خوبی داشته باشید؟

به او مقداری پول بدهید. چیزی از قلبتان را بدهید. خسیس نباشید. از وفور نشئت بگیرید نه از کمبود. بدهید بدون این‌که از آن فرد انتظار جبران داشته باشید. انتظار جبران داشته باشید؛ ولی نه از آن فرد.

وقتی چنین کنید شاهد ثروتمندی و موفقیت و بهروزی خودتان خواهید بود.

این است بزرگ‌ترین راز پول درآوردن در طول تاریخ! اگر آن را می‌بینید آن را لمس کنید، آن را احساس کنید. اگر آن را احساس می‌کنید، به آن عشق بورزید. اگر به آن عشق می‌ورزید، آن را ببخشید. چون هیچ باوری به خویشتن، به‌وفور و به عشق وجود ندارد که با صدایی بلندتر از صدای بخشش با جهان حرف بزند؛ و وقتی جهان، این صدا را می‌شنود چیزی بر شما افزوده می‌شود. نه به این خاطر که پاداشی به شما داده شود، بلکه به این خاطر که شما واقعاً به خویشتن، به‌وفور و به عشق ایمان‌دارید.

کتاب بزرگترین راز ثروت

از کتاب The Greatest Money-Making Secret in History
اثر دکتر جو وایتالی (ملقب به مرد آتش)

بزرگترین راز ثروت خودش یک راز دارد! | به قلم بهزاد حسینی

کمیت و کیفیت بخشیدن هر دو مهم است. البته که کیفیت بخشش به‌مراتب مهم‌تر از کمیت آن است. منظور از کمیت بخشش که مشخص است؛ اما کیفیت بخشش همان احساسی است که در پس بخشیدن در وجود ما ظاهر می‌شود.

درواقع کیفیت بخشیدن است که آن را تبدیل به بزرگ‌ترین راز پول درآوردن در طول تاریخ می‌کند، وگرنه در کمیت بخشش هیچ رازی وجود ندارد. اینکه زمان بخشیدن چه احساسی داشته باشیم تعیین‌کننده است. احساس ما، از توجه ما نشئت می‌گیرد.

چرا بسیاری از انسان‌ها از این راز سود نمی‌برند؟ چون آن‌ها منتظرند اول پولدار بشوند بعد شروع به بخشیدن کنند! مشکل دقیقاً همین‌جاست! آن‌ها بر این باورند که بخشش نتیجه ثروت است. درصورتی‌که قانون حاکم برجهان دقیقاً عکس آن است. این ثروت است که نتیجه بخشیدن است.

چرا اکثر انسان‌ها این نگرش اشتباه را در ذهنشان دارند؟ چون آن‌ها بخشش را فقط در کمیت می‌دانند و از قدرت کیفیت بخشیدن آگاهی ندارند. وقتی بخشیدن را در کمیت خلاصه کنیم، طبیعی است که با بخشیدن احساس از دست دادن و کمبود می‌کنیم. انسان‌های ثروتمند نگرش متفاوتی داشته‌اند. البته این نگرش را قبل از اینکه ثروتمند بشوند انتخاب کرده‌اند. با آگاهی انتخاب کرده‌اند. آن‌ها خوب فهمیده‌اند که ثروت نتیجه بخشش است، بخششی که از روی احساس خوب باشد.

یک مثال واقعی

وقتی با کودکان کار در سر چهارراه روبه‌رو می‌شوید عکس‌العملتان چیست؟
99 درصد مردم احساس خوبی ندارند! شروع می‌کنند به غصه خوردن! غر زدن، گله کردن از دولت و شرایط اقتصادی و افسوس خوردن به حال فقرا!

توجه آن‌ها بر چیزهایی معطوف می‌شود که نمی‌خواهند، نه چیزهایی که می‌خواهند و جهان به توجه آن‌ها دائماً پاسخ می‌دهد؛ یعنی چه؟ یعنی مقداری بیشتری از فقر و کمبود در جهان خودشان و اطرافشان خلق می‌شود. این قانون بی‌بروبرگرد کائنات است.

حتی اگر یک میلیارد به یک کودک فقیر کمک کنید اما احساس منفی داشته باشید، شما درواقع کمکی که نکرده‌اید هیچ! حتی ضرر زده‌اید! هم به خودتان هم به جهان اطرافتان.

اگر یک تک هزارتومانی کمک کرده باشید اما احساستان را مدیریت کنید و به‌جای توجه بر فقر و کمبود، بر فراوانی و ثروت توجه کنید، شما به‌مراتب بخششی اثربخش‌تر از یک میلیارد تومان در حق خودتان و جهان انجام داده‌اید.

حتی اگر ازنظر مالی هیچ کمکی نکنید اما در عوض یک احساس خوب و دعای مثبت به آن کودک چه زبانی چه در دلتان تقدیم کنید، بازهم بزرگ‌ترین راز ثروت را فعال کرده‌اید.

این کیفیت بخشش است که به کمیت بخشش معنا می‌دهد. بزرگترین راز در این است …

رازی که در پس بزرگترین راز است

اگر بخشش بزرگ‌ترین راز ثروتمند شدن در طول تاریخ است، احساسی که در پس بخشیدن وجود دارد بزرگ‌ترین راز بخشش در سراسر کائنات است.

یک تمرین کاربردی و اثربخش:

هر زمان که با صحنه‌ای مواجه شدیم که نشان‌دهنده فقر و کمبود بود، قبل از اینکه اجازه بدهیم روی احساس درونی ما اثر منفی بگذارد، از خودمان بپرسیم: این چیزی است که من نمی‌خواهم، سؤال اصلی من از خودم این است، من چه چیزی می‌خواهم؟
و بعد شروع کنیم به این سؤال به شیوه‌ای مثبت پاسخ بدهیم.

من چه می‌خواهم؟ 

من می‌خواهم ثروت و فراوانی در جهان گسترش پیدا کند

من می‌خواهم نعمت‌های خداوند روزبه‌روز بیشتر و بیشتر شود.

من می‌خواهم جریان پول به سمت من و همه انسان‌ها سرازیر شود.

من می‌خواهم صحنه‌هایی را ببینم که نشان‌دهنده ثروت‌ها و نعمت‌ها باشد.

من می‌خواهم شکرگزار باشم.

حالا چه احساسی خواهید داشت؟ آیا جنس این احساس بااحساسی که قبلاً به‌صورت ناخودآگاه در مواجهه با یک صحنه‌ی منفی داشتید فرق نمی‌کند؟ قطعاً متفاوت است؛ بنابراین نتایجی که طبق قانون قدرتمند انرژی و جذب دریافت خواهید کرد متفاوت خواهد بود.
تکرار می‌کنم، بزرگترین راز در بخشیدن نیست، بزرگترین راز در احساسی است که در پس بخشیدن وجود دارد.

یک ایرانی 10 برابر یک آمریکایی اطلاعات دارد!!!

در سمیناری از دکتر محمود معظمی شنیدم: یک ایرانی ده برابر یک امریکایی اطلاعات دارد اما یک ایرانی یک دهم یک امریکایی اقدام نمی کند!

من پیشقدم می شوم و یک نسخه از کتابم را به شما هدیه می دهم. حالا نوبت شماست! حتما بعد از مطالعه در کامنت بنویسید میخواهید چه چیزی را به چه کسی ببخشید، حالا خودتان را الزام کنید که هرچه سریع تر این اقدامک را انجام دهید. 

کتاب بهزاد حسینی

کتاب در یک نگاه:

نویسنده: بهزاد حسینی

فرمت: PDF

حجم: ۴ مگابایت

انتشارات: اهل سخن

هدیه: کوچینگ 7 روزه

قیمت: 19,000 تومان

نظر اساتید درباره کتاب 5 حشره جونده مغز

دکتر حسین شیرمحمدی
دکتر حسین شیرمحمدینوسنده 7 عنوان کتاب - بنیانگذار MrOdtad.ir
Read More
یک کتاب معرکه با یک پرسش معرکه: چند نفر حاضرند پول بدهند تا تو قبول کنی با آنها ناهار بخوری؟ دوست خوب و خوش قلم من بهزاد حسینی در کتاب اش،آشی برایتان پخته که لذیذ و پر روغن است! صادقانه عرض می کنم از خواندن کتاب شان بسیار به وجد آمدم.کتابی که هم علمی و پرمحتواست هم با قدرت قلم ایشان شما را شادمان و سرمست می کند. از بهزاد سپاسگزارم که با زحماتش دنیا را جای بهتری می کند نه فیک تر! با خواندن این کتاب و اجرای تکنیک هایش،در بلندمدت به فردی تبدیل خواهید شد که افراد زیادی حاضرند پول بدهند تا با شما ناهار بخورند.
اقای فربد طهرانی
اقای فربد طهرانیمربی و مشاور اصول و فنون مذاکره | سایت 1Bavar.com
Read More
خیلی خوشحالم کسی در میان مدرسان موفقیت پیدا شد که قانون جذب و مثبت اندیشی را به شکل عملی معنی کرده کرد و از صحبت‌های کلیشه‌ای مثبت اندیشی و ذکر کلمات برای تغییر درون و خیلی موارد این‌چنینی دوری کرد. دوست عزیز و خوش‌بیان من آقای بهزاد حسینی با درایت کامل و چینش کلمات مناسب نگاهی تازه و عملیاتی را در این کتاب تقدیم شما می‌کند. توصیف بسیار هوشمندانه‌ای در خصوص تمرین تنفس و تعارف آجیل بود که به‌شدت نظر من را جلب کرد. امیدوارم با خواندن این کتاب و انجام تمرینات بسیار خوب آن، حال خوب را خوب‌تر از روزهای قبل کنید
آقای محمود پیرهادی
آقای محمود پیرهادیطراح و بنیان‌گذار یادگیری زبان با روش استپ
Read More
همه افرادی که به دنبال مطالعه و یادگیری هستند این امید را دارند که تغییراتی در زندگی خودشان ایجاد کنند ولی متأسفانه بسیاری از کتاب‌ها فقط حرف‌های تکراری و کلی‌گویی است. برخلاف بسیاری از کتاب‌ها، این کتاب یک دستورالعمل اجرایی است که خواندن آن‌هم بسیار دل‌نشین و راحت است. هر بخش کتاب یک تمرین عالی و مشخص دارد و به‌شخصه تصمیم دارم همه تمرین‌های این کتاب را از امروز انجام دهم. به شما قول می‌دهم اگر 2 صفحه از کتاب را بخوانید نمی‌توانید در مقابل وسوسه خواندن کتاب تا آخر مقاومت کنید.
آقای مهدی سیاح نیا​
آقای مهدی سیاح نیا​مدرس و مشاور بازاریابی | سایت 1Bavar.com​
Read More
همه افرادی که به دنبال مطالعه و یادگیری هستند این امید را دارند که تغییراتی در زندگی خودشان ایجاد کنند ولی متأسفانه بسیاری از کتاب‌ها فقط حرف‌های تکراری و کلی‌گویی است.برخلاف بسیاری از کتاب‌ها، این کتاب یک دستورالعمل اجرایی است که خواندن آن‌هم بسیار دل‌نشین و راحت است. هر بخش کتاب یک تمرین عالی و مشخص دارد و به‌شخصه تصمیم دارم همه تمرین‌های این کتاب را از امروز انجام دهم.به شما قول می‌دهم اگر 2 صفحه از کتاب را بخوانید نمی‌توانید در مقابل وسوسه خواندن کتاب تا آخر مقاومت کنید.
آقای محمد خیرآبادی​
آقای محمد خیرآبادی​نویسنده‌ی کتاب «شخصیت شناسی مردان ایرانی» | مدیر وب‌سایت Kheyrabady.com ​
Read More
زمانی که کتاب برایم ارسال می‌شد می‌خواستم یک نگاه گذرا به آن بیندازم اما نوع نگارش ابتدا مرا جذب کرد و سپس محتوای کتاب آن‌قدر جذاب بود که تا انتهای آن را خواندم. این کتاب در عین علمی بودن تکنیک‌هایی را بیان می‌کند که کیفیت زندگی شمارا افزایش می‌دهد. آن را بخوانید و لذت ببرید.
آقای سعید بهزادی​
آقای سعید بهزادی​نویسنده تنها رمان آموزشی خلاقیت «قهرمان بزدل»​
Read More
اگر نمی خواهید حشرات جونده، مغز شما را ببلعند، کتاب بهزاد حسینی را بخوانید تا از رازهای پیچیده ترین سیستم هستی باخبر شوید و به ذهنی آرام و خلاق برسید.
آقای علیرضا سیف​
آقای علیرضا سیف​نویسنده کتاب معجزه اعتماد به نفس| کارآفرین و مربی توسعه فردی| مدیرگروه تحقیقاتی سیف (Seifabadi.com)​
Read More
کتاب پنج حشره جونده، با زبانی ساده و تجارب شخصی آقای بهزاد حسینی نوشته شده است. این کتاب نقشه راه موفقیت را خیلی خوب ترسیم کرده است. این کتاب را یکبار با دقت بخوانید تا بفهمید نویسنده چه می‌خواهد بگوید، بعد برگردید و مجدداً مطالعه کنید و تمرین ها را بادقت انجام دهید تمرین ها را که انجام بدهید خودتان را بیشتر باور می کنید.

| به این مقالات هم علاقه خواهید داشت |

کتاب بهزاد حسینی

لطفا تا دیر نشده مغزتان را نجات دهید!

این 5 حشره هر روز مغزمان را کوچک و کوچک تر می کنند!

| بعلاوه 5 تکنیک کاملا کاربردی |

باید اعتراف کنم که این کتاب را در ابتدا برای شما ننوشته بودم! من این کتاب را اول برای خودم نوشته بودم. درواقع تجربه‌ی 11 ساله‌ی من در مسیر موفقیت، رشد و پیشرفت شخصی مرا به محتوای این کتاب سوق داد. حالا این کتاب پیش روی شماستفقط به یک دلیل: در این لحظه از زمان و مکان، شما با جوهره، انرژی و فرکانس این کتاب هم آهنگ و هم‌راستا شده‌اید. دلیلی غیرازاین وجود ندارد. اگر به قدرت پروردگار و قانونمندی‌های این جهان شگفت‌انگیزش ایمان‌دارید پس این هم‌زمانی را به فال نیک بگیرید. چون هیچ اتفاقی، اتفاقی نیست. موافقید؟

قیمت: 19,000 تومان

در بحث پیرامون این موضوع شرکت کنید

دیدگاه خود را بگذارید

avatar