۴ سؤال اساسی در ارتباطات مؤثر

4 سوال اساسی در ارتباطات مؤثر
4 سوال اساسی در ارتباطات مؤثر

4 سؤال اساسی برای تقویت ارتباطات مؤثر

همه می‌خواهند ثروتمند باشند. درست است که بیشتر مردم فکر می‌کنند ثروتمند بودن یعنی پول داشتن اما ثروتمند بودن صفتی است فراتر از پول داشتن. رابطه‌های محکم و غنی و ارتباطات مؤثر منجر به چیزهایی به‌مراتب بیشتر از پول می‌شوند. این‌گونه ارتباطات مؤثر است که منجر به موفقیت، رضایت و ثروت می‌شوند.

برای قدم گذاشتن در چنین ثروتی باید 4 سؤال اساسی از خودت بپرسی. 4 سؤالی که پاسخ به آن‌ها راه را به‌سوی رشد و ثروت باز می‌کند:
1. چه کسانی را می‌شناسی؟   /   2. کیفیت رابطه‌هایت چگونه است؟
3.میدانی چطور رابطه‌ای برقرار کنی؟   /   4.چه کسانی تو را می‌شناسند؟
** آیا این مقاله کاربردی هست؟
با تکنیک‌های تور آموزشی دایره طلایی واقعاً کاربردی و اثربخش می‌شود

1. چه کسانی را می‌شناسی؟

به رابطه‌هایی فکر کن که در تمام طول زندگی‌ات ایجاد کرده‌ای. هزاران هزار نفر. سهم کوچکی از آن‌ها هنوز در زندگی فعلی‌ات، در زندگی «امروزت» هستند. بسیاری از آن‌ها به دلایل مختلف از زندگی تو محوشده‌اند.

دوستان قدیمی از مکان‌هایی که زمانی در آنجا زندگی یا کار می‌کردی، خویشاوندانی که چندان از آن‌ها خوشت نمی‌آمد، دوستان مدرسه، آدم‌هایی که در دنیای کسب‌وکار با آن‌ها آشنا شدی و دیگر تماسی با آن‌ها نداری و آشنایان معمولی.

در طول مسیر زندگی، این افراد آمده‌اند و رفته‌اند ولی همگی، هر یک به شیوه‌ای – چه خوب و چه بد – تأثیری بر تو گذاشته‌اند و در مقطعی حتی ممکن است در موفقیت یا شکست تو تأثیرگذار بوده‌اند.

باید به این قضیه فکر کنی که در حال حاضر چه کسانی را می‌شناسی، چون این کار معلوم می‌کند درگذشته با چه کسانی سروکار داشته‌ای. واقعیت این است که آشنایی تو با آن آدم‌ها هرگز از بین نرفته؛ فقط رابطه‌ات با آن‌ها قطع‌شده است؛ و شاید سؤال مهم‌تر این باشد که: دوست داری با چه کسی آشنا شوی که در حال حاضر آشنا نیستی؟
وقتی کسی را بشناسی، می‌توانی به‌راحتی با او رابطه برقرار کنی. هرچه بهتر او را بشناسی، رابطه برقرار کردن با او راحت‌تر می‌شود. این مسئله که چقدر خوب آن‌ها را می‌شناسی، تعیین می‌کند در چه فاصله‌ی زمانی می‌توانی پشت تلفن با آن‌ها صحبت کنی – زود یا دیر.

شناختن دیگران به تو قدرت می‌دهد – نه‌تنها قدرت ایجاد رابطه، بلکه قدرت رشد یافتن، قدرت رسیدن به موفق، قدرت به انجام رساندن کارها.

به‌مرور نه‌تنها متوجه اهمیت شناختن آدم‌هایی که می‌خواهی با آن‌ها رابطه داشته باشی می‌شوی، بلکه می‌فهمی در تماس مدام بودن با آن‌ها، آشنا شدن با آن‌ها و فراهم آوردن ارزش و منفعت برای آن‌ها، به همان اندازه مهم است. این امر به تو کمک می‌کند گنجینه‌ی ارتباط‌های خود را غنا بخشی و ثروت حاصله از این ارتباط‌ها را افزایش دهی.

شناختن دیگران به تو قدرت می‌دهد – نه‌تنها قدرت ایجاد رابطه، بلکه قدرت رشد یافتن، قدرت رسیدن به موفق، قدرت به انجام رساندن کارها.
به‌مرور نه‌تنها متوجه اهمیت شناختن آدم‌هایی که می‌خواهی با آن‌ها رابطه داشته باشی می‌شوی، بلکه می‌فهمی در تماس مدام بودن با آن‌ها، آشنا شدن با آن‌ها و فراهم آوردن ارزش و منفعت برای آن‌ها، به همان اندازه مهم است. این امر به تو کمک می‌کند گنجینه‌ی ارتباط‌های خود را غنا بخشی و ثروت حاصله از این ارتباط‌ها را افزایش دهی.

قدرت ارتباطات مؤثر

یک آزمون:

اگر از تو بخواهم ده تا از بهترین رابطه‌های قدرتمند خودت و نیز ده تا از شخصی‌ترین رابطه‌هایت را لیست کنی، آیا می‌توانی با بهره‌گیری از حافظه‌ات و بدون نگاه کردن به دفترچه تلفن، شماره تلفن‌هایشان را کنار اسامی‌شان بنویسی؟ مطمئنم که نمی‌توانی. در دنیای امروز ارتباطات، شماره‌ی تلفن همراه و آدرس الکترونیکی به‌مراتب مهم‌تر و به‌دردبخورتر از شماره تلفن دفتر یا نام خیابان است.

2. کیفیت رابطه‌هایت چگونه است؟

کیفیت ارتباطات مؤثر

در زندگی هر کس حلقه‌ای از آدم‌ها هستند که رابطه او با آن‌ها رابطه خاص‌تری است. این جمع می‌تواند گروهی از دوستانت باشد، می‌تواند همکارانت باشد، می‌تواند کارمندانت باشد، می‌تواند انجمن یا گروهی باشد که عضوش هستی، می‌تواند خانواده‌ات باشد، می‌تواند صنفت باشد، می‌تواند همسایگانت باشد.
هر کس گروهی از آدم‌ها را می‌شناسد که نسبت به بقیه نقش مهم‌تری در زندگی او ایفاء می‌کنند و رابطه‌اش با آن‌ها عمق و غنای بیشتری دارد.

کیفیت رابطه‌هایت سرنوشتت را تعیین می‌کند

گاهی اوقات از آن‌ها فراتر می‌روی. گاهی صرفاً ادامه می‌دهی. گاهی اتفاق‌های خوبی می‌افتد که شمارا کنار هم نگه می‌دارد. گاهی اوقات اتفاق‌های بدی می‌افتد که شمارا از هم جدا می‌کند. ولی تا موقعی که وجود دارند، نقش مهمی در زندگی تو ایفا می‌کنند.

آن‌ها آدم‌هایی هستند که برای کسب اطلاعات و حمایت روی آن‌ها حساب می‌کنی. آدم‌هایی هستند که برای ایده و قدرت روی آن‌ها حساب می‌کنی. آن‌ها آدم‌هایی هستند که به تو دل گرمی می‌دهند. آن‌ها حتی ممکن است آدم‌هایی باشند که به تو پول می‌دهند. هرچه باشند، همان کسانی هستند که وقتی به چیزی نیاز داری، یا می‌خواهی با فرد جدیدی رابطه برقرار کنی، به سراغشان می‌روی. یا نکند نمی‌روی؟

خیلی از آدم‌ها سعی می‌کنند همه‌ی کارها را خودشان به‌تنهایی انجام دهند. آن‌ها یا از کمک گرفتن از آدم‌هایی که با آن‌ها رابطه دارند احساس معذب بودن می‌کنند، یا اینکه آن‌ها را آن‌قدر خوب نمی‌شناسند که از آن‌ها تقاضایی کنند. یک اشتباه بزرگ!

این‌طور به قضیه نگاه کن: تو در طول زندگی‌ات با هزاران نفر آشنا می‌شوی و با آن‌ها رابطه برقرار می‌کنی؛ این مسئله در مورد دوستان و آدم‌های بانفوذی هم که می‌شناسی صدق می‌کند.

** تکنیک شش درجه جدایی در ارتباطات مؤثر

تماً با پدیده‌ای که «شش درجه‌ جدایی» نامیده می‌شود آشنا هستی. با شش تماس تلفنی باید قادر باشی به هرکسی که می‌خواهی برسی. بیشتر شبیه مسابقات تلویزیونی است تا یک استراتژی کاری. ولی همان‌طور که در طول سالیان سال فهمیده‌ام، بیشتر ازآنچه فکر کنی حقیقت دارد.

اگر لحظه‌ای وقت بگذاری و به کسی فکر کنی که دوست داری ملاقات کنی یا با او رابطه برقرار کنی، احتمالاً متوجه می‌شوی کسی را می‌شناسی که کسی را می‌شناسد که کسی را می‌شناسد که می‌تواند طرف موردنظر تو را پشت تلفن بیاورد. این تازه سه مرحله است.

هدف از داشتن جمعی از آدم‌های بانفوذ فقط این نیست که از آن‌ها برای بالا رفتن از نردبان موفقیت استفاده کنی؛ بلکه هدف شکل دادن چنان ارتباطات مؤثری با خود این آدم‌هاست که وقتی می‌خواهی قدم دیگری از نردبان بالا بروی، با جان‌ودل حاضر باشند به یاری‌ات بشتابند. باید یاد بگیری که چطور رابطه‌ات را با همه تا ابد حفظ کنی – به شرطی که آن‌ها هم بخواهند رابطه با تو را ادامه دهند.

3. میدانی چطور رابطه‌ای را برقرار کنی؟

علاوه بر حلقه‌ی آدم‌های بانفوذت یعنی کسانی که می‌توانند به‌سادگی برایت رابطه‌ای با فرد موردنظرت برقرار می‌کنند، باید برای برقراری ارتباطات مؤثر با دیگران روی خودت هم حساب کنی. دیگران می‌توانند به تو کمک کنند، ولی دست‌آخر اگر کمکت نکنند، اگر نتوانند کمکت کنند و یا مایل نباشند که کمکت کنند، در این صورت خودت باید به خودت کمک کنی.

بسیاری از فروشنده‌ها آموخته‌اند از تماس‌های تلفنی و ایمیلی خشک و بی‌روح برای برقراری ارتباط استفاده کنند. نمی‌خواهم موعظه کنم، ولی ازنظر من این بدترین شیوه‌ی ممکن برای ایجاد یک رابطه‌ی حقیقی است. البته سریع‌ترین راه برای ایجاد یک رابطه‌ی موقتی هست، ولی احتمال ماندگاری چنین رابطه‌ای یک در هزار است. شاید هم کمتر.

در مورد یافتن کار هم همین‌طور است. متوسل شدن به آگهی‌ها به‌ندرت تو را به شغل ایده آلت می‌رساند، چون بهترین شغل‌ها هرگز در روزنامه‌ها آگهی نمی‌شوند.
راه بهتر، حضور در مراسم‌ها و جمع‌ها و برقراری رابطه‌های جدید با افراد مختلف است.

می‌توانی در هرجایی رابطه جدیدی باکسی برقرار کنی – از مراسم بعد از تمام شدن جلسه‌ی کاری گرفته تا حضور در مهمانی‌های مختلف، تئاترها و دورهمی ها. از یک جشن تولد بچه گرفته تا کنسرت. جایی که آدم‌هایی که می‌خواهی ملاقاتشان کنی جمع هستند. جایی که می‌توانی رابطه‌ی مهمی با فرد قدرتمند و بانفوذی برقرار کنی، البته به شرطی که گوش‌به‌زنگ و آماده‌باشی.

همه‌ی رابطه‌ها قدرتمند و تأثیرگذار نیستند، یا منجر به فروش یا معامله نمی‌شوند. بلکه صرفاً ارتباط‌اند و هرگز نمی‌دانی که به کجا ختم می‌شوند. هرگز نمی‌دانی بعدازاینکه کسی تو را به آدم دیگری معرفی کرد و رابطه‌ای برقرار شد، چه اتفاقی خواهد افتاد.

آدم‌های با اعتمادبه‌نفس و زبروزرنگ معمولاً رابطه را با گپ زدن، پرسیدن سؤال‌هایی که طرف مقابل را به بحث بکشاند و گفتگوهای معنادار آغاز می‌کنند تا از این طریق به‌طرف مقابلشان نزدیک شوند و او را بشناسند و رابطه‌ای با او برقرار کنند.

هدف از آشنایی برقرار کردن با آدم‌ها، به دست آوردن یک ارتباط خوب است و همچنین یک ارتباط دوستانه. می‌توانی آن را یک ارتباط قدرتمند بنامی، یا ارتباطات مؤثر، ارتباطی که با آن تأثیر مطلوبی برطرف مقابلت بگذاری. ارتباطی که بعد درباره‌اش حرف بزند. شاید کارت ویزیتت را به کس دیگری نشان دهد. شاید اطلاعاتی را که با او در میان گذاشتی، به فرد دیگری منتقل کنند.

دایره طلایی - تقویت ارتباطات مؤثر

با خواندن مقالات بعدی در حوزه ارتباطات مؤثر، استراتژی‌ها و تکنیک‌های لازم را یاد می‌گیری تا:
رابطه‌ای را شکل‌دهی و توجه طرف مقابل را به خود جلب کنی، خاطره‌ی خوبی در ذهن او در مورد خودت به‌جا بگذاری و (دست‌آخر) تبلیغ کلامی نصیب خود کنی.

راز: می‌توانی چنان مثبت و تأثیرگذار رابطه‌ای را شکل‌دهی که هم‌زمان شهرت خوبی هم برای خودت دست‌وپا کنی!

پیشنهاد: از تکنیک های کاربردی دوره رایگان دایره طلایی حتما استفاده کن، این تکنیک ها واقعا جواب می دهند، فقط کافی است یکبار امتحان کنی.

4. چه کسانی تو را می‌شناسند؟!

این مهم‌ترین و تأثیرگذارترین قسمت فرایند برقراری رابطه است؛ و البته سخت‌ترین قسمت آن.

اگر خودت را در بازار به‌عنوان فردی دارای ارزش، عرضه کنی که می‌تواند سودرسان باشد، دیگران می‌خواهند با تو آشنا شوند و رابطه برقرار کنند. همه‌ی آن رابطه‌های جدید خوب نخواهند بود. همه‌ی آن‌ها باارزش نخواهند بود. بیشتر آن‌ها تو را به سرزمین موعود نمی‌رسانند. ولی برخی این کار را می‌کنند.

وظیفه‌ی تو این است که خودت را همراه باارزش و منفعتی به بازار عرضه کنی تا بتوانی قانون جذب و شیوه‌ای را خلق کنی که دیگران با آن بتوانند با تو ارتباط برقرار کنند. بدین ترتیب این «تأثیرگذارترین عنصر برقراری رابطه» حاصل می‌آید.

بسیاری از آدم‌ها هیچ ذهنیتی از این استراتژی ندارند. همین مسئله هم آن را چنین قدرتمند و تأثیرگذار کرده است.

درصد بالایی از آدم‌ها در رویارویی با استراتژی «چه کسانی تو را می‌شناسند»، هرگز آن کار سختی را که برای تبدیل‌شدن این راهبرد به واقعیت لازم است، انجام نمی‌دهند. اگر این کار را می‌کردند، تأثیرگذاری آن به‌مراتب بیشتر می‌شد.

با دنبال کردن سایر مقالات مرتبط در این زمینه، استراتژی‌ها و ایده‌هایی که قانون جذب تو را به نفعت فعال می‌کنند کشف می‌کنی و کم‌کم از این فلسفه و حقیقت جهانی سود می‌بری که: «مهم کسی نیست که می‌شناسی؛ مهم کسی است که تو را می‌شناسد»

این دو تکنیک کمکت می کند تا کاری کنی که دیگران بخواهند سر صحبت را با تو باز کنند!

تکنیک جالب  این چیه؟ و اون کیه؟

همه ی این تکنیک ها را می توانی در صفحه دایره طلایی دانلود کنی

«مهم کسی نیست که می‌شناسی؛ مهم کسی است که تو را می‌شناسد»

کتاب بهزاد حسینی

این مقاله ادامه دارد ...
دایره ارتباطاتت طلایی | بهزاد حسینی

| به این مقالات هم علاقه خواهید داشت |

کتاب بهزاد حسینی

لطفا تا دیر نشده مغزتان را نجات دهید!

این 5 حشره هر روز مغزمان را کوچک و کوچک تر می کنند!

| بعلاوه 5 تکنیک کاملا کاربردی |

باید اعتراف کنم که این کتاب را در ابتدا برای شما ننوشته بودم! من این کتاب را اول برای خودم نوشته بودم. درواقع تجربه‌ی 11 ساله‌ی من در مسیر موفقیت، رشد و پیشرفت شخصی مرا به محتوای این کتاب سوق داد. حالا این کتاب پیش روی شماستفقط به یک دلیل: در این لحظه از زمان و مکان، شما با جوهره، انرژی و فرکانس این کتاب هم آهنگ و هم‌راستا شده‌اید. دلیلی غیرازاین وجود ندارد. اگر به قدرت پروردگار و قانونمندی‌های این جهان شگفت‌انگیزش ایمان‌دارید پس این هم‌زمانی را به فال نیک بگیرید. چون هیچ اتفاقی، اتفاقی نیست. موافقید؟

قیمت: 19,000 تومان

در بحث پیرامون این موضوع شرکت کنید

دیدگاه خود را بگذارید

avatar