۱-۱ تکنیک لبخند غرق کننده

جلب توجه

لبخند غرق کننده | چطور کاری کنیم که لبخندت با بقیه فرق کنه ؟!

تکنیک لبخند غرق کننده
تکنیک 1 - از کل دوره

مدت زمان : 8 دقیقه

قبل از اینکه سراغ تکنیک جذاب لبخند غرق کننده بریم، در قدم اول بهتون تبریک میگم، واقعاً بهتون تبریک میگم. انسان‌های امروز رو میشه به‌طورکلی به ۲ دسته تقسیم کرد:
دسته اول: انسان‌هایی که برای موفقیت آرزو می‌کنند.
دسته دوم: انسان‌های که برای موفقیت اقدام می‌کنند.

به شما تبریک میگم که جزو ۳ درصد برتر افرادی هستید که برای موفقیت اقدام می‌کنید.

خیلی از انسان‌ها فقط در آرزوی موفقیت هستند …
ای‌کاش موفق‌تر بشم / ای‌کاش ثروتمندتر بشم / ای‌کاش ارتباطاتم بهتر بشه …
اما انسان‌های گروه دوم مثل ما، فرصتی برای اما و اگرها ندارند! اونها در لحظه اقدام می‌کنند، در لحظه عمل می‌کنند.

یادمون باشه: کارهای روزمره‌ی ما کیفیت زندگی ما رو تعیین میکنه.

یعنی اگر من نوعی به‌واسطه یک سمینار انگیزشی، یک کتاب انگیزشی در یک روز تصمیم‌های بزرگی بگیرم، کارهای متفاوتی انجام بدم، برنامه‌ریزی‌های خیلی بزرگی انجام بدم، حتی اگر از اون یک روزم یک شاهکار بسازم اما فردای من هیچ خبری از اون تصمیم‌های خوشگل نباشه، هیچ خبری از اقدامات مثبت منظم ساده نباشه، به هیچ دردی نمی خوره…

مهم اینه که ما بتونیم کارهای روزمره‌ی زندگی مون رو یک درجه‌، یک درجه، ‌یک درجه مسیرش رو به مسیر رشد و موفقیت تغییر جهت بدیم.

هیچ خبری از تحول یک‌شبه در دنیا وجود نداره!

هر آنچه که این شعار رو می‌ده فقط و فقط یک هیپنوتیزم تبلیغاتی توخالی هست که امیدوارم هیچ‌کسی به اون سمت‌وسو ترغیب نشه. بنابراین بهتون تبریک میگم…

اگر برای اولین تکنیک جذاب و باحال لبخند غرق کننده این بخش آماده هستید، همین‌الان یک نفس عمیق پرانرژی بکشید و با من همراه باشید.

در تکنیک اول میخوایم بریم سراغ لبخند جادوییمون و میخوایم امروز به این سؤال پاسخ بدیم:

چطور کاری کنیم که لبخندمون با بقیه فرق کنه؟

و همه‌ی این ۹ تکنیکی که در بخش اول یاد می‌گیریم هدفش اینه که بتونیم در ۱۰ ثانیه اولین برخورد کاری کنیم که توجه طرف مقابل رو جلب کنیم، حتی بدون اینکه یک کلمه صحبت کنیم.
یکی از تکنیک‌هایی که آقای دیل کارنگی در سال ۱۹۳۶ در کتاب کلاسیک خودش عنوان کرد، تکنیک لبخند زدن بود.

فتوای آقای کارنگی تقریباً توی دهه‌های بعد از ایشون به‌واسطه خیلی از سخنران‌ها و نویسنده‌ها و مربیان مختلف تکرار شد. اما یک واقعیت وجود دارد، اینکه:

در دنیای امروز، اون شیوه‌های قدیمی و تکنیک‌های منسوخ‌شده دردی رو از کسی دوا نمیکنه. اینکه شما امروز هرکسی رو دیدید بلافاصله یک لبخند گشاده تقدیمش کنی و دندون هاتو بهش نشون بدی در دنیای امروز جواب نمی‌ده.
فقط کافیه یک نگاه بندازیم به رهبرهای بزرگ، مذاکره‌کننده‌های حرفه، فروشنده‌های قدرتمند و غول‌های تجاری دنیا …

من سؤالم اینه:
آیا وقتی به این آدم‌ها نگاه می‌کنید، آیا یک آدم چاپلوس لبخند به لبی بین اونها می‌بینید؟ امکان نداره.

بنابراین تکنیک‌های سنتی در دنیای امروز نیاز به یک بازسازی داره و ما نیاز به تکنیک‌های جدید و جادویی متفاوت در مورد لبخند زدن داریم.

نکته‌ای که بزرگان بازی زندگی کاملاً بهش واقف هستند اینه:
لبخندشون یکی از قدرتمندترین سلاح‌های اونهاست.

پس خیلی مهم که بدونیم چطور میتونیم از این سلاح قدرتمندمون استفاده کنیم و چطور لبخندمون رو تنظیم کنیم.

یک نکته بسیار بسیار مهم:
آدم‌هایی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند، عزت‌نفس دارند و در اوج زندگی می‌کنند، در لبخند زدن عجــــله نمی‌کنند، اما نکته جالبش اینجاست، وقتی هم که لبخند میزنن لبخندشون طوریه که انگار به تک‌تک شکاف‌های صورتشون نفوذ می کنه و مثل یک سیل صورتشون رو می پوشونه و در خودش غرق می کنه

بخش اول – تکنیک ۱: تکنیک لبخند غرق کننده:
تا چشممون به کسی افتاد، فورااااااا بهش لخند نــــــمیزنیم! چون اگر اینکارو کنیم در نظر طرف مقابل اینطور به نظر میاد که هرکسی جای اون در مسیر ما قرار می‌گرفت از این لبخند ما بهره مند می‌شد، بنابراین خاصی نیست که طرف مقابل رو تخت تأثیر قرار بده روش اصولی لبخند غرق کننده به این صورته: برای لحظه‌ای به صورت طرف مقابل نگاه کنیم، یک کوچولو مکث کنیم (در حد یک ثانیه) و سعی کنیم در همین مکث کوچیک در شخصیت طرف مقابل فرو بریم، بعد اجازه بدیم مــــــوجی از یک لبخند گرم، گشاده و پراشتیاق به سمت صورتمون سرازیر بشه و درنهایت کل صورت و چشم‌های مارو در خودش غرق کنه و نه‌تنها صورت مارو در خودش غرق میکنه که مخاطب مارو هم در خودش غرق می کنه

معجزه تکنیک لبخند غرق کننده در همون مکث و تأخیر یک‌ثانیه‌ای هست که می‌کنیم، چون مخاطب مارو ناخودآگاه متقاعد می کنه که لبخند ما، خالصانه و فقط و فقط برای اونه! و اینجاست که قبل از اینکه حتی یک کلمه صحبت کنیم، می تونیم با لبخند غرق کنندمون تأثیر فوق‌العاده‌ای رو دیگران بزاریم

خودمون رو بزاریم جای طرف مقابل، اگر کسی به ما لبخندی بزنه که احساس کنیم فقط و فقط برای ما و مختص ما اون لبخند رو تقدیم کرده، چه احساسی به ما دست میده؟!
واقعیتش اینه که ذهن و قلب مارو تسخیر خودش می کنه و این کاریه که این تکنیک انجام میده.

پس از همین امروز به خودمون تعهد بدیم یک‌قدم خیلی کوچیک برداریم و اون اینکه با انسان‌هایی در دایره ارتباطات فعلی مون هستند و انسان‌های طلایی که تصمیم داریم وارد دایره ارتباطات طلایی مون کنیم، به این صورت لبخند بزنیم و شاهد معجزه‌های این تکنیک کاربردی و باحال باشیم.

در تکنیک بعد دو سانتی‌متر از لب هامون به سمت شمال صورت مون سفر می‌کنیم و سراغ دو ابزار ارتباطی قدرتمند بریم، ابزاری که مثل یک نارنجک میتونه احساسات طرف مقابل رو منفجر کنه و اون چیزی نیست جز چشم‌های قدرتمندمون!

و در تکنیک بعدی می خوایم به این سؤال پاسخ بدیم که:
چطور با استفاده از چشم هامون می تونیم در نظر دیگران آدم باهوش و خردمندی به نظر برسیم؟

تا تکنیک بعدی شمارو به خداوند بزرگ می‌سپارم. لبخندتون غرق کننده و پرانرژی باشید – بهزادحسینی

چند تکنیک جالب دیگه …

در بحث پیرامون این موضوع شرکت کنید

دیدگاه خود را بگذارید

avatar