نق قول معروف

۵ دلیل ساده که چرا پولدار نمیشیم

اشتراک گذاری در :
نق قول معروف 2

از مصاحبه با بیشتر از ۲۰ میلیونر خودساخته، چه چیزی یاد گرفتم؟
خوب، بعد از مصاحبه با میلیونرهای خودساخته‌ی مشهور یکی بعد از دیگری، به خیلی از رازهایی پی بردم که آن‌ها را پولدار کرده است، اما سایرین دارند به زور زدنشان برای پولدار شدن ادامه می‌دهند! وقتی بفهمید که میلیونرهای خودساخته چه می‌کنند و آن را انجام بدهید، می‌توانید یکی از آن‌ها بشوید. به‌راستی به همین سادگی است.
این هم ۵ دلیل ساده که چرا اکثر افراد هرگز پولدار نمی‌شوند و چطور مطمئن شوید که شما پولدار می‌شوید:

۵ دلیل ساده که چرا اکثر مردم هرگز پولدار نمی‌شوند

و چطور مطمئن شوید که شما پولدار می‌شوید؟

دلیل شماره‌ی ۱ : صبر کردن برای شروع

بیشتر افراد نمی‌خواهند برای موفقیت صبر کنند؛ اما درعین‌حال، راضی هستند که قبل از شروع به حرکت در جاده‌ی موفقیت، صبر کنند.
آیا متوجه مشکل هستید؟
هر چه بیشتر برای شروع صبر کنید، رسیدن به پول، موفقیت و آن زندگی‌ای که می‌خواهید هم بیشتر طول خواهد کشید.
خیلی از مردم دارند صبر می‌کنند تا همه‌چیز عالی بشود تا بعد به راه بیفتند. درنتیجه هرگز به راه نمی‌افتند و هرگز به پاداش نمی‌رسند. تابه‌حال کسی که خط شروع را ترک نکرده باشد، مسابقه‌ای را نبرده و حتی به پایان نرسانده است. این برای راه افتادن صبر نکنید. همین امروز در جاده‌ی موفقیت به راه بیفتید.

دلیل شماره‌ی ۲ : بی‌سوادی مالی

سنگ بنای ثروت، درک تفاوت بین سرمایه‌ها و هزینه‌ها است. فرقش این است: سرمایه‌ها در جیبتان پول می‌گذارند، هزینه‌ها از جیبتان پول درمی‌آورند.
بیشتر مردم فکر می‌کنند که خانه‌شان، ماشینشان یا سایر دارایی‌هایشان سرمایه است؛ اما حقیقت این است که در اکثر موارد، این چیزها پول از جیبتان درمی‌آورند. برایتان خرج دارند. برایتان پول درنمی‌آورند. درنتیجه، طبق تعریف صحیح بالا، آن چیزها هزینه هستند. هرماه از جیبتان پول درمی‌آورند.
وقتی پولی که از سرمایه‌های حقیقی‌تان به جیبتان می‌رود، بیشتر از پولی باشد که به خاطر هزینه‌هایتان از جیبتان می‌رود، آن‌وقت به رهایی مالی رسیده‌اید. این کار هم فقط یک‌راه دارد که ما را به دلیل بعدی می‌رساند

دلیل شماره‌ی ۳ : تمرکز بر درآمد خطی به‌جای درآمد انفعالی

یکی از میلیونرهایی که با او مصاحبه کردم، آن را به‌سادگی بیان کرد. او گفت «اگر وقتی در خواب هستی پول درنمی‌آوری، هرگز پولدار نخواهی شد.»
درآمد خطی چیزی است که از شغلتان به دست می‌آورید. یک ساعت کار می‌کنید و برای آن یک ساعت کار فقط یک‌بار پول می‌گیرید و همین. درآمد انفعالی وقتی است که یک‌بار کار می‌کنید، اما به خاطر کاری که دیگر انجامش نمی‌دهید پارها و پارها به پول گرفتن ادامه می‌دهید. ایجاد سرمایه‌های واقعی یا سرمایه‌گذاری بر آن‌ها که برایتان درآمد انفعالی ایجاد می‌کند، بلیت رسیدن به ثروت است.

دلیل شماره‌ی ۴ : درک نکردن یا استفاده نکردن از روشی که پول دربیاورد

روش پول درآوردن، هر چیزی است که به شما اجازه بدهد بدون اینکه خودتان تلاش کنید، پول دربیاورید. به‌عبارت‌دیگر، یک‌راه خودکار برای پول درآوردن است.
همه‌ی سرمایه‌های حقیقی، به‌نوعی «روش» هستند. وقتی یک روش قطعی برای پول درآوردن ایجاد کنید یا بر آن سرمایه‌گذاری کنید، پولی که می‌توانید دربیاورید محدودیتی نخواهد داشت. استاد شدن در روش‌های مالی، می‌تواند برایتان ثروتی فراتر از رؤیاهایتان ایجاد کند.

دلیل شماره‌ی ۵ : به‌اندازه‌ی کافی صبور یا با پشتکار نبودن

برای به پایان رساندن هر مسابقه‌ای، باید خط شروع را ترک کنید و ادامه بدهید تا به خط پایان برسید. بیشتر افراد یا با شروع نکردن یا با ادامه ندادن و یا با هر دو، شکست خودشان را ایجاد می‌کنند. برای پولدار، موفق و خوشبخت شدن باید صبر و پشتکارش را داشته باشید که از خط پایان رد بشوید. باید نه‌تنها شروع کنید، بلکه همچنین ادامه هم بدهید. ممکن است این موضوع بدیهی به نظر برسد، اما بازهم دلیل بیشتر شکست‌هاست.

فقط با پیوستن به درصد کوچکی از مردم که حاضر هستند ۵ چیزی را که در بالا اشاره شد انجام بدهند، می‌توانید بیشترین شانس را برای ثروت و موفقیت داشته باشید.. درواقع ساده است … تصمیم بگیرید این چیزها را انجام بدهید و آن‌وقت شما هم پولدار خواهید شد. اگر این کار را نکنید، آن‌وقت مثل اکثر مردم هرگز پولدار نخواهید شد. همین حالا تصمیم بگیرید که در نظراتی که در بالا اشاره شد استاد بشوید و راهتان را به‌سوی موفقیت همین حالا شروع کنید. بعد هم ادامه بدهید و ببینید چه تغییری ایجاد می‌کند.
( مایک لیتمن )

0دیدگاه