نق قول معروف

۳.قانون آفرینش | قوانین الهی چگونه کار می‌کند؟

اشتراک گذاری در :
نق قول معروف 2

از استجابت تا تجلی خواسته ها

قانون ۳ : قانون آفرینش

در این سلسله مقالات، قوانین تفکر و چگونگی عملکرد جهان برایتان مکشوف می‌شوند و شما از درک آن‌ها یک هدف مشخص دارید: تا قدرتی به دست آورید که بتوانید آن کامیابی و فراوانی‌ای را که خداوند برایتان در نظر گرفته پدیدار سازید. زمانی که این حکمت و بصیرت را بشناسید و درک کنید، نعمت‌ها، موهبت‌ها و زیبایی‌ها به زندگی‌تان سرازیر می‌شوند، چراکه با شناخت این آگاهی و عمل به آن، اتصال شما به منبع فراوانی در جهان برقرار می‌شود.

دقت داشته باشید که وقتی شما متصل می‌شوید، همیشه کسانی هستند که به لطف الهی نسبت به شما حسادت خواهند ورزید و همچنین به احوال شما و حس سرزندگی روشنتان حسادت خواهند کرد. آنان آرزو می‌کنند آنچه را شما دارید آنان نیز می‌داشتند و آرزو می‌کنند ای‌کاش می‌توانستند همان‌طور که شما روح را از طریق خودتان ابراز می‌کنید، آنان نیز روح را از طریق خودشان ابراز می‌کردند. این را درک کنید که حسادت، شیطانی نیست. خداوند هیچ امر شیطانی خلق نکرده است. حسادت نشانه‌ای است که خداوند آن را از طریق ما اظهار می‌کند، فقط کافی است بتوانیم پیامش را بخوانیم.

حسادت دیگران را نوعی تعریف و تمجید تلقی کنید چون آنان امری را در درون شما می‌بینند که شاید خودتان قادر به دیدنش نباشید:
الوهیت درونتان را.

شما فرستاده‌ی جان جهان هستید

شما روی این کره‌ی خاکی رسالتی دارید. زمانی که مردم می‌پرسند آیا زندگی معنایی هم دارد، شما می‌توانید به آنان پاسخ دهید: «بله من معنای آن را میدانم»

بنابراین سرها به‌سوی شما می‌چرخد و مردم به شما چشم می‌دوزند تا بشنوند که چه می‌گویید. آنگاه به ایشان بگویید: «معنی زندگی این است شاد زندگی کنیم و شاهکار خدا را در قلمرو مادی، تجلی ببخشیم.» بعضی از آنان این مفهوم را درک نمی‌کنند، ولی این مشکل خودشان است. به دلیل اینکه در ارتعاش این آگاهی نیستند، آمادگی شنیدنش را ندارند.

بدانید که شما وقت توضیح دادن و توجیه کردن آنان را ندارید، چون امور بسیاری هست که باید متجلی سازید! آنان هر زمان که آمادگی لازم را داشته باشند، پاسخ خودشان را دریافت می‌کنند. پس از سر دلسوزی یا هر چیزی، انرژی و زمان خودتان را برای توجیه کردن کسانی که در ارتعاش نزدیک شما نیستند، هدر ندهید.

شما در این دنیا فرستاده‌ی جان جهان هستید. اگر به شخصی برخوردید که ادعا می‌کرد فرستاده‌ی خداست، شما نیز او را با این پاسخ شگفت‌زده کنید: «جدی؟ من هم همین‌طور!» چون این همان چیزی است که به‌راستی هستید: نماینده‌ی خدا بر روی این سیاره‌ی خاکی.

إِنِّی جَاعِلٌ فِی الْأَرْضِ خَلِیفَهً
من در زمین خلیفه‌ای خواهم گماشت

شما روحی هستید آن‌چنان باعظمت و باکرامت که در تصورتان نمی‌گنجد! روحی هستید که امانت خداوند را با خود حمل می‌کند و آن را به دنیا عرضه می‌دارد و نکته‌ی زیبا این است که مجبور نیستید این کار را یک‌شبه انجام دهید! می‌توانید یک‌عمر وقت صرف آن کنید و طبق جدول زمان‌بندی‌شده‌ی خدا عمل کنید و نه طبق برنامه ذهنی خودتان.

بسته‌ای که حمل می‌کنید چیست؟ آگاهی. آگاهی که قدرت آفرینش و تجلی دارد.
به خاطر بیاورید زمانی که «من هستم» خودتان را اذعان می‌کنید، آگاهی شما از قدرت روح برخوردار خواهد شد.

دوستان هم ارتعاشم، به دلیل پیوستگی این آگاهی
اگر هنوز قانون اول رو مطالعه نکردین، 
قبل از ادامه ی این قسمت، حتما از اولین قانون شروع کنین

خرید آرزوهایتان به قیمت «توجه»

در حالی وارد این فصل شدیم که درباره‌ی نیروی روح آموختیم، این‌که چگونه باخدا یگانه‌ایم و توانایی خلقت، همچون او، در ما به ودیعه گذاشته‌شده است.

اکنون وقت آن است که راجع به قانونی که این تجلی و آفرینش را محقق می‌کند و ارتعاش شما را از حالت نامرئی به مرئی تبدیل می‌کند، صحبت کنیم.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، خدا در محدوده‌ی قوانینی که خودش وضع کرده است عمل می‌کند (مشیت الهی)؛ قوانینی که هر دو حوزه‌ی روح و جسم را پوشش می‌دهد.

یکی از آن قوانین این است که شما نمی‌توانید چیزی را به بهای هیچ به دست آورید. همیشه باید برای آنچه دریافت می‌کنید پرداخت کنید. با این منطق، اگر می‌خواهید پول، فرصت و خوشبختی که در زندگی‌تان آرزویش رادارید تجلی ببخشید، باید چیزی بابت آن پرداخت کنید.

باید در بانک کائنات سپرده‌گذاری کنید. اگر می‌خواهید بدون این‌که در بانکی سپرده‌گذاری کنید از آن برداشت کنید بهتر است نقابی به‌صورت بزنید؛ به این کار می‌گویند سرقت و به جرم آن به زندان خواهید رفت. باید بهایی پرداخت کنید.

تنها پولی که در کائنات معتبر است، پول دنیای روح است. پول این دنیای مادی هیچ فایده‌ای ندارد.

پولِ دنیایِ روح چیست؟

برای این‌که زیبایی‌ها را در زندگی‌تان به منصه‌ی ظهور برسانید چه باید بپردازید؟ باید بهایی تحت عنوان «توجه درست» را پرداخت کنید. این پول دنیای روح شماست. این حقیقتی مهم است که باید آموخته و به خاطر سپرده شود:

کلید تجلی بخشیدن این است که توجهتان را قدرتمندانه و خالصانه، بر آنچه می‌خواهید متمرکز کنید

همه انسان‌ها، چه بدانند و چه ندانند، در حال آفرینش هستند؛ زیرا بی‌وقفه در حال توجه کردن هستند. مسئله این است که اکثراً افسار توجهشان در دست خودشان نیست! به همین دلیل زندگی‌شان باب میل خودشان نیست!

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است که توجه قدرتمندانه بر خواسته‌ها، به معنای چسبیدن و گیر دادن به آن‌ها نیست!
اشتباهی که خیلی‌ها مرتکب می‌شوند همین است! آن‌ها به بهانه توجه، آن‌قدر به خواسته‌هایشان می‌چسبند که به‌مرورزمان توجهشان از خواسته به ناخواسته تغییر جهت می‌دهد! خیلی راحت می‌توان این مورد را در احساساتشان مشاهده کرد؛ زیرا توجهشان بر کمبود آن خواسته متمرکزشده است و بعد از مدتی دچار تردید یا اضطراب می‌شوند.

به‌طورکلی هر وقت که توجهتان را بر چیزی متمرکز می‌کنید و انرژی و تمرکزتان را به قلمرو روح می‌فرستید، آن جوهره‌ی بی‌شکل که اساس همه‌چیز است، شکل ارتعاش توجه شما را به خودش می‌گیرد؛ بنابراین استجابت رقم می‌خورد اما استجابت به معنای متجلی شدن نیست! این هم یکی دیگر از اشتباهات انسان‌هایی است که قوانین الهی را به‌درستی درک نکرده‌اند.

فاصله‌ای بین استجابت (در دنیای نامرئی) و تجلی (در دنیای مرئی) وجود دارد که به‌شدت قابل شکرگزاری است!

فرض کنید این فاصله زمانی نبود! خواسته‌های ما بلافاصله متجلی می‌شدند، چقدر خطرناک! مخصوصاً برای انسان امروزی که ناخودآگاه بر ناخواسته‌ها تمرکز می‌کند! بنابراین بابت این فاصله و فرصت گله نکنید، بلکه شکرگزار باشید!

وقتی به چیزی توجه می‌کنید، فرآیند آفرینش شروع می‌شود. کلمه کلیدی، شروع شدن است! بازی تازه شروع‌شده است؛ و نکته جالب این است که زمانی که توجهتان را از آن چیز برمی‌دارید، ارتعاش نامرئی آن مجدد به جوهره بی‌شکل برمی‌گردد!

حالا متوجه می‌شوید که چرا بسیاری از خواسته‌هایتان متجلی نمی‌شود؟ زیرا به‌اندازه کافی و به شکل درست، توجهتان را بر آن‌ها معطوف نمی‌کنید. یا خیلی زود توجهتان منحرف می‌شود یا اینکه آن‌قدر به آن خواسته می‌چسبید که نتیجه عکس می‌دهد.

چرا توجهمان سریعاً منحرف می‌شود؟ زیرا در دنیایی زندگی می‌کنیم که دزدان توجه بسیار زیادند. از رسانه‌ها گرفته تا شبکه‌های مجازی و اطرافیان. حتی گفتگوهای درونی شما توجه و تمرکز شما را تغییر می‌دهند.

بنابراین هر توجهی شاید استجابت شود اما متجلی نمی‌شود. اینجاست که پاکسازی کردن و مراقبه اهمیت پیدا می‌کند. توجه شما، بدون پاکسازی، کیفیت ارتعاش بسیار ضعیفی دارد، چراکه به‌راحتی منحرف می‌شود و قبل از اینکه بذر توجهتان در جوهره‌ی بی‌شکل ریشه کند، خشک می‌شود.

عده زیادی از انسان‌ها بدون پاکسازی از قدرت توجه استفاده می‌کنند و درنتیجه در تله ذهن و منیت درونشان گرفتار می‌شوند. نشانه‌های این گرفتاری واضح است: دچار آشفتگی می‌شوند و مدام ذهنشان درگیر سؤالاتی از این قبیل می‌شود که خب! خواسته من کی خلق می‌شود؟ چطور خلق می‌شود؟ کی به دستم می‌رسد؟! یا اینکه در تله نفس و منیت خودشان دست‌وپا می‌زنند و دچار تعجیل و شتاب‌زدگی می‌شوند! همه این‌ها نشانه‌ی این است که این افراد بدون تطهیر و پاکسازی درون، به دنبال آفرینش در دنیای بیرون هستند. یک درون کثیف و به‌هم‌ریخته نمی‌تواند یک بیرون تمیز بسازد.

اگر دقت کنید این دسته از افراد خیلی سخت زندگی می‌کنند! خیلی سخت به خواسته‌هایشان می‌رسند، فقط به این دلیل که در وادی روح عمل نمی‌کنند و مصرانه در وادی جسم زندگی می‌کنند. انسانی که اتصالش با روح خودش و روح جهان قطع شود، ناچار است که دست به دامن ذهن و نفس محدود خودش شود؛ یعنی زندگی در خلاف جهت جریان هستی!

ویدیو: در جهت جریان هستی یا خلاف جهت جریان؟!

تکلیفت رو مشخص کن با خودت!

وقتی در وادی روح، یک آفریننده می‌شوید ادراک شما افزون‌تر و توانایی شما برای بودن، انجام دادن و داشتن، بیشتر می‌شود. با روح می‌شود تمام زندگی را زندگی کرد و این حقی شماست.
توجه متمرکزی که ضعیف یا متزلزل نمی‌شود، درواقع جریانی پیوسته از انرژی خلاق را به‌سوی آینده گسیل می‌دارد و در برابر آنچه آرزوی برآورده شدن و بودنش رادارید، «من هستم» را اظهار می‌دارد. توجه، مغناطیسی است که می‌تواند هر چیزی را به‌سوی خودش جذب کند. توجه هرجایی جریان داشته باشد، انرژی خلاق نیز همان‌جا جریان پیدا می‌کند و انرژی هرجایی جریان یابد، از جنس آن، بیشتر و بیشتر در زندگی گسترش می‌یابد.

ویدیوی ۵ قانون را مشاهده کنید، حتی اگر تکراری باشد!

این ۵ قانون اساس و شالوده آفرینش است

پس مشاهده می‌کنید که اگر می‌خواهید یک آفریننده الهی باشید چقدر مهم است که ذهن و نفستان را مجدد تربیت کنید و بیاموزید بر ذهنتان مسلط باشید و افکار آلوده به ترس، تردید و منفی گرایی را دور بریزید. از اسارت منیت خارج و به ربوبیت و تقوای واقعی نزدیک شوید. شما نمی‌توانید هم‌زمان، هم برده منیت باشید هم در بندگی جان جهان!

در گروگان منیت
یا
میزبان خدا بودن؟

مسئله این است!

استقامت در مسیر درست، همه‌چیز است

إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَهُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّهِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ﴿۳۰ فصلت﴾
به‌یقین کسانی که گفتند: پروردگار ما الله است! سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند که نترسید و غمگین مباشید و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده‌شده است!

نمی‌توان بحث درباره‌ی توجه را بدون صحبت راجع به استقامت و مراقبت و مفهوم عکس آن یعنی «سردرگمی و گیجی» به پایان رساند. برای این‌که بتوانید نیروی توجه را برای تجلی بخشیدن به موهبت‌های زندگی به کار بگیرید باید از استمرار آن مراقبت کنید. باید در طول زمان متمرکز بمانید تا صفت مسبب‌الاسباب بودن خداوند کارش را انجام دهد و به روح اجازه دهید آنچه را در ذهنتان در رؤیا پرورانده‌اید خلق کند، پیش آورد و با کلماتتان به تجلی برساند. اگر کلمه‌ای را بر زبان‌آورید و سپس ذهن و توجهتان را به چیز دیگری معطوف کنید، آنگاه رؤیای شما مجال نخواهد یافت از وضعیت غیرمادی به تحقق برسد.

استقامت، نتیجه ایمان واقعی به جان جهان است

قانون جنسیت یا بارداری

فاصله بین استجابت تا تجلی را قانونی به نام قانون جنسیت یا بارداری پُر می‌کند. هر رؤیایی باید دوره‌ای از آبستن و تکامل را طی کند تا در زمان و مکان درستش به ظهور برسد. نقش شما در این مدت بسیار حیاتی و کلیدی است.
ایمان واقعی! تنها کلمه‌ای است که می‌توان بر آن تکیه کرد تا از مسیر درست منحرف نشد؛ زیرا اکثر کسانی که به تجلی و آفرینش خواسته‌هایشان نمی‌رسند، در طول مسیر ایمانشان را از دست می‌دهند. صبر و شکیبایی را از دست می‌دهند چراکه اسیر گفتگوهای منفی ذهنشان می‌شوند. به‌عنوان‌مثال: پس چه شد؟ چرا هنوز به دست نیاورده‌ام؟ و از این قبیل افکار منفی.
همه این گفتگوها ریشه در ایمان ضعیف دارد. ایمان ضعیف، توانی برای استقامت باقی نمی‌گذارد و کاسه صبر و توکل انسان را لبریز می‌کند.
و این ایمان ضعیف ریشه در شناخت ضعیف خداوند دارد. انسان آن‌قدر از جان جهان منفصل می‌شود که حتی خودش را، برنامه‌ریزی خودش را، فهم خودش را بالاتر از خدای خودش می‌داند! به همین دلیل نمی‌تواند به او به‌عنوان منبع آفرینش اعتماد کند. صبرش لبریز می‌شود و در دام ذهنش گرفتار می‌شود. فکر می‌کند خودش بهتر مصلحت خویش را می‌فهمد! چه غفلت بزرگی!

نور خداوند یا نور ماشین؟
به مثال این ویدیو با دقت گوش جان بسپارید

ایمان ضعیف، رؤیای شما را می‌کشد! زیرا اجازه می‌دهد شک و تردید در ذهنتان نفوذ کند یا ذهنتان را از توجه به آنچه سعی در تجلی‌اش دارید بازمی‌دارد. به همین دلیل مهم است که زندگی‌تان را به‌گونه‌ای طراحی کنید که وقتی در مسیر ساخت آنچه خداوند امر و مقرر فرموده قرار می‌گیرید، بتوانید از همه‌ی چیزها و کسانی که شما را از مسیرتان منحرف می‌کنند پاکسازی و اجتناب کنید.
یکی از اقدامات کلیدی که باید در تبعیت از قوانین تفکر انجام دهید، پاکسازی کردن جسم، پاکسازی ذهن و پاکسازی منیت خودتان است. نمی‌دانم چرا، ولی هر بار از هر دری که وارد شدیم، به پاکسازی رسیدیم و هر بار باعث شگفتی ما می‌شود. این دقیقا هدفیست که ما در دوره پاکسازی ۳ گانه دنبال می کنیم. (اطلاعات بیشتر درمورد پاکسازی کلیک کنید)

قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَکَّاهَا
به یقین هر کسپاکسازی کند، رستگار خواهد بود.

پاکسازی چه کمکی به داشتن ایمان واقعی و استقامت ورزیدن می‌کند؟

پاکسازی یعنی خالی کردن خود از خود! منظور از خود، خود جسمانی و نفسانی ماست. خودی که بزرگ‌ترین مانع تجلی روح ماست. وقتی پاکسازی می‌کنیم و از خود خالی می‌شویم، به‌صورت خودکار از خدای راستین پُر می‌شویم. راز پاکسازی همین است … چراکه ایمان واقعی از جنس دانش بشری نیست که با مطالعه ده ها جلد کتاب به دست آید، ایمان از جنس یک آگاهی درونی است که رسیدنی نیست، آمدنی است و ما با پاکسازی کردن آمادگی دریافت این آگاهی را در خودمان ایجاد می‌کنیم.

قانون سوم: قانون آفرینش

تا به اینجا باید قانون آفرینش به‌خوبی برایتان روشن‌شده باشد:
ارتعاشی که از وجودتان خارج می‌شود هر چه را که با خودش تناسب داشته باشد جذب می‌کند.

آگاهی و ارتعاش غالب شما، روزتان را رقم می‌زند: که هستید، کجا هستید و کجا باید باشید.
ارتعاش غالب شما، قدرت شکل بخشیدن به‌واقعیت را دارد، بنابراین هیچ‌گاه نباید درباره‌ی آنچه نمی‌خواهید وجود داشته باشد فکر یا صحبت کنید، البته این کاری است که اکثر انسان‌ها به‌صورت ناخودآگاه انجام می‌دهند. مهم نیست به‌صورت خودآگاه چقدر خواهان زیبایی‌ها هستند، مادامی‌که ناخودآگاه غالباً به نازیبایی‌ها توجه می‌کنند، نازیبایی را خلق می‌کنند. روی ارتعاشات وجودتان حساس باشید زیرا به یک تفنگ سر پر می‌ماند که از طریق افکار شما، کلام شما و توجه شما آماده‌ی شلیک است.

قانون آفرینش و جذب از نگاه مولانا :

خوب خوبی را کند جذب این بدان / طیبات و طیبین بر وی بخوان
در جهان هر چیز چیزی جذب کرد / گرم گرمی را کشید و سرد سرد
قسم باطل باطلان را می‌کشند / باقیان از باقیان هم سرخوشند
ناریان مر ناریان را جاذب‌اند / نوریان مر نوریان را طالب‌اند

قانون آفرینش و جذب از دیدگاه کتاب آسمانی قرآن:

الْخَبِیثَاتُ لِلْخَبِیثِینَ وَالْخَبِیثُونَ لِلْخَبِیثَاتِ ۖ وَالطَّیِّبَاتُ لِلطَّیِّبِینَ وَالطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّبَاتِ
زنان ناپاک شایسته مردانی بدین وصف‌اند و مردان ناپاک نیز شایسته زنانی بدین صفت‌اند و (بالعکس)
زنان پاکیزه لایق مردانی چنین و مردان پاکیزه لایق زنانی همین گونه‌اند

آیا کسانی را می‌شناسید که منفی‌باف‌اند و به‌جای رسیدن به خواسته‌هایشان، زندگی‌هایی سرشار از ناکامی دارند؟
آیا کسانی را می‌شناسید که دائماً در حال مشاهده جعبه احمق‌ها (تلویزیون!) هستند و زندگی‌شان دچار نیز همیشه با مشکل و مصیبت همراه است؟
مو، لای درز قوانین این جهان نمی‌رود! بدون استثنا همیشه درست ‌کار می‌کنند.
اگر افراد بسیار موفق را مشاهده کنید به نکته‌ای پی می‌برید: آنان افرادی از نوع بسیار عالی و والا را به خود جذب می‌کنند. وقتی پروژه‌ی جدیدی را در دست می‌گیرند انگار که اشخاص گره‌گشا از آسمان برایشان سر می‌رسند. اشخاصی ماهر و کاردان که می‌توانند کمک کنند تا پروژه پیش برود؛ کسانی که بسیار درستکار و امانت‌دار و محترم هستند و به عهد و پیمانشان وفادارند.
این اتفاق به این دلیل می‌افتد که افراد موفق ذهنشان را برای بازتاب افکاری حاکی از اعتماد، امکان، ثروت و رضایت، تربیت‌کرده‌اند. آن افکار مانند مغناطیس افراد عالی را به خود جذب می‌کند.

مراقب ارتعاشات وجودتان باشید

ما در دنیای بمباران اطلاعات زندگی می‌کنیم. هر ثانیه در معرض هزاران هزار دیتا و اطلاعات پراکنده هستیم. می‌خواهید بدبخت باشید؟ خیلی ساده است! فقط کافی است خودتان را در معرض اطلاعات قرار بدهید. این اطلاعات منفی و پراکنده آن‌چنان ارتعاشات وجود شما را ضعیف و پراکنده می‌کنند که به‌راحتی به سمت بدبختی میل می‌کنید!
در موارد زیر تجدیدنظر و پاکسازی کنید:

شبکه‌های مجازی:

در این شبکه‌ها چه کسانی و چه مطالبی را دنبال می‌کنید؟ اعتیاد به شبکه‌های مجازی و اکسپلور اینستاگرام، اعتیاد به دیتا و اطلاعات است. این اعتیاد قدرت آفرینش شما را فلج می‌کند.

ارتباطات:

مراقب باشید با چه کسانی هم‌نشینی و معاشرت می‌کنید. با هرکسی هم‌نشین شوید، در مسیر ارتعاش او قرار می‌گیرید. اگر می‌خواهید زندگی‌تان را عوض کنید، دوستان جدیدی بیابید. باکسانی نشست‌وبرخاست کنید که آنچه را شما می‌خواهید داشته باشید، دارند یا همان کسانی هستند که شما می‌خواهید باشید. شما آن‌کسی هستید که همراهی‌اش می‌کنید. اگر می‌خواهید زندگی‌تان را تغییر دهید، نخست دوستانتان را تغییر دهید. اگر این معنایش بی‌رحمی است، بی‌رحم باشید.

مطالعات:

چه مطالبی را می‌خوانید؟ سر تیتر خبرها؟ رمان‌های بی‌محتوا؟ زیرنویس شبکه خای خبری؟

مطالعات:

به موسیقی‌هایی گوش می‌دهید؟ چقدر ریتم و محتوای مفید و آرامش بخشی دارند

جعبه
احمق ها

جعبه احمق‌ها، به نظر من بزرگ‌ترین قتل‌عام بشری را انجام می‌دهد؛ زیرا قدرت تفکر و خلاقیت انسان‌ها را از بین می‌برد و افسار توجه و تمرکزشان را به اسارت خودش درمی‌آورد. اخبار سم کشنده‌ی آن است.

در فصل سوم کتابم (۵ حشره جونده مغز) در این مورد صحبت کرده ام ، یک نسخه از این کتاب را به شما تقدیم می کنم.
برای دانلود رایگان کتاب ۵ حشره جونده مغز کلیک کنید

دیتای پنهان:

علاوه بر منابع بیرونی، همه ما صاحب یک منبع درونی هستیم به نام باورها که مستقیماً روی افکار، احساسات و ارتعاشات غالب ما تأثیرگذار هستند.

خدا با شما بحث نمی‌کند!

خداوند کار را به جریان می‌اندازد. خدا با شما بحث نمی‌کند؛ درباره‌ی این‌که چگونه طبق کلام او عمل کنید یا روح را چگونه در این دنیا ابراز کنید هیچ جدلی صورت نمی‌دهد. برای خدا به هیچ رو شایسته نیست که با شما بحث کند، ولی می‌خواهد به شما بیاموزد. او می‌گوید و سپس عقب می‌نشیند تا ببیند شما چه می‌کنید. در این شیوه، او به‌واقع مانند پدر یا مادر عمل می‌کند. درست مثل همه‌ی والدین، درس‌هایش را می‌دهد و سپس به کودک اجازه می‌دهد پیش برود و ببیند چه می‌شود. او مانند هر پدر و مادر عاقل، می‌داند که بهترین آموزگار، سعی و خطاست چون فقط از این طریق است که کودک به کشف نائل می‌شود. هیچ درست و نادرستی در کار نیست. هرچه هست و انجام می‌شود، یا در جهت خدمت به روح است یا جسم.
خداوند به شما برحسب ایمانتان می‌بخشد. اگر احساستان غالب شما این باشد که سالم، ثروتمند و خوشبخت، آن قدرت برتر همه‌ی این‌ها را به شما اعطا می‌کند. اگر احساس کنید که مرده‌اید آنگاه به‌راستی در روح می‌میرید؛ تا زمانی که جور دیگری ببینید. قدرت برتر نگران نیست. آنچه برای روح می‌خواهید به شما داده می‌شود. مراقب آنچه درخواست می‌کنید باشید. آن‌کسی که درخواست می‌کند، دریافت می‌دارد. جوینده، عاقبت می‌یابد. عاقبت به روی آن‌کسی که به در زدن ادامه می‌دهد، دری باز می‌شود.

نگران افکار منفی خودتان نباشید!

عده‌ای از انسان‌ها وقتی به قدرت افکار و ارتعاشات خودشان پی می‌برند، ازآنجایی‌که وجودتان لبریز از افکار منفی می‌باشد، دچار نگرانی و استرس می‌شوند. اصلاً نگران نباشید.

اول اینکه همه‌ی ما گاهی افکار منفی در سر داریم؛ برای بشر این امر اجتناب‌ناپذیر است.
اگر افکار ضعیف و کمرنگ وارد آگاهی‌تان شوند، هرگز نباید از وجود آن‌ها نگران شوید، البته به‌شرط اینکه بتوانید بر آن‌ها واقف باشید در آن افکار و احساسات منفی گیر نکنید. تا زمانی که چنین افکاری را در ذهنتان به شکل عادت درنیاورده‌اید، نتایج منفی آن‌ها را ایجاد نمی‌کنید.

ثانیا برخورد شما با افکار منفی، آن‌قدر مهم و سرنوشت‌ساز است که شاید باورتان نشود! شما در برابر افکار منفی می‌توانید ۳ واکنش متفاوت داشته باشید. دو واکنش از این سه واکنش کاملاً اشتباه و احمقانه هستند (هرچند که بسیاری از افراد از سر ناآگاهی این دو واکنش اشتباه را در پی می‌گیرند). واکنش اول، واکنش بی‌خیالی و واکنش دوم واکنش جنگ است.
واکنش صلح، سومین و اصولی‌ترین واکنشی است که به‌صورت ریشه‌ای افکار منفی را شفا می‌دهد. من به‌طور مفصل به مدت ۹۰ دقیقه در آموزش شفای گذشته، نه‌تنها این سه واکنش را شرح داده‌ام بلکه یک روش تضمینی به شما یاد می‌دهم که توسط آن بتوانید افکار و باورهای منفی خودتان را شناسایی و تبدیل کنید. این روش شما را به یک تسلط جانانه در برابر افکار منفی می‌رساند

چکی به امضای خداوند

بنابراین آن بهایی که بابت برکاتی که برایتان به تجلی درمی‌آید پرداخت می‌شود، «توجه» شماست.

توجه خالص شما، توجه خداوند را جلب می‌کند. وقتی خدا توجهش را به زندگی شما معطوف می‌کند چه اتفاقی می‌افتد؟ چکی به امضای خداوند دریافت می‌کنید، چکی که چون‌وچرایی در آن نیست. وقتی خدا الهام و هدایتی را به ذهنتان می‌اندازد باید آن را در ذهنتان نگه‌دارید تا زمانی که آماده شوید آن را از فکر به فعل تبدیل کنید. نمی‌توانید راهی غیرازاین برگزینید. شما فقط می‌توانید آنچه را آن چک می‌تواند بخرد تعیین کنید. آنگاه شما باید بصیرت و روح را برای شکل دادن به آن به کار بگیرید.

دراین‌باره فکر کنید:
آنچه در آینده خلق می‌کنید هم‌اکنون در ذهنتان جولان می‌دهد، چون از قبل خلق‌شده است.

خداوند آن را از قبل در ذهن و جوهره بی‌شکل خلق کرده است و تمام آنچه لازم است این است که شما آن را به تجلی درآورید. شما این کار را با تمرکز و توجهتان انجام می‌دهید. چه این تمرکز و توجه سالم باشد چه بیمار. برای نیل به چیزهایی که خداوند برایتان مقرر داشته، می‌باید به همان اندازه که در خارج از خود می‌کارید در درونتان نیز به کاشتن بپردازید. اگر به درونتان نپردازید چیزی عایدتان نمی‌شود! در همان حال که در این دنیا برای تحقق افکار و رؤیاهایتان کار می‌کنید در دنیای روح نیز همیشه در راه اطاعت از کلام خدا بکوشید و آن را ابراز کنید. تمرین کنید تا بتوانید با زندگی کردن در لحظه حال، احساس خوبی داشته باشید چرا که این احساس خوب جوهره ی چیزی است که می‌خواهید. این عبادتی بدون وقفه است، گویی حضور خدا را در درون خودتان لمس می‌کنید. حقیقت، فراتر از آن چیزی است که اغلب مردم بتوانند با آن کنار بیایند و درست همان چیزی است که عده‌ای منتظرش بوده‌اند. حقیقت در باب کامیابی و خوشبختی این است که آنچه شما می‌خواهید و آرزویش رادارید، هم‌اکنون در درون شما خفته است و منتظر است بیدارش کنید.
فقر، ثروت خفته است، در درون شما، ساکت و در حال نهفتگی است. محال است که موهبتی شما را بی‌نصیب گذارد. بلکه آن موهبت و نعمت منتظر است تا هرگاه ذهن و قلب و روح شما دانستند شما آنچه را ادعا می‌کنید دوست دارید، به‌راستی دوست دارید، به خدمت شما در آید و در اختیار شما قرار گیرد.

تذکر مهم:
هیچ‌گاه افکار اسرارآمیزتان را با اشخاص سطح پایین‌تر در میان نگذارید.
فقط آن را با اشخاص سطح بالاتر مطرح کنید. غیر از آنان، کسی درک نخواهد کرد.

مشتاق نظرات و کامنت های زیبای شما در قسمت دیدگاه‌ها هستم | بهزاد حسینی

0دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments

دلیل بازگشت وجه

0
منتظر مشارکت و نظرات ارزشمند شما هستیمx
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.