ثروتمندترین زنان جهان
نق قول معروف

ثروتمندترین زنان جهان و دارایی آنها

اشتراک گذاری در :
نق قول معروف 2

ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۲۲ چه کسانی هستند؟ احتمالا این سوال ذهن شما را نیز درگیر خود کرده است. در لیست ثروتمندترین زنان در کل دنیا می‌توانید ۲۳۹ زن را مشاهده کنید که از سراسر دنیا در این لیست قرار گرفته‌اند که ما در این بخش قصد داریم برخی از آنها را به شما معرفی کنیم. بیشتر این زنان، زنان خودساخته‌ای هستند که موفق شد‌ه‌اند کسب‌وکار و سرمایه بالایی را جمع‌آوری کنند.

ثروتمندان ایران چه کسانی هستند؟

فرانسوا بتنکورت مایرز اولین نفر در لیست ثروتمندترین زنان جهان

رتبه اول ثروتمندترین زنان جهان

فرانسوا بتنکورت مایرز با ۵۳.۲ میلیارد دلار سرمایه ثروتمندترین زن در دنیا شناخته می‌شود که دارای یک شرکت سرمایه‌گذاری شخصی بوده و در سال‌های اخیر موفق شده است تا سرمایه خود را چندین برابر کند.

او رئیس شرکت سرمایه‌گذاری شخصی خود است و از طرفی دیگر وارث غول لوازم آرایشی در دنیا نیز شناخته می‌شود.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید فرانسوا بتنکورت مایرز به‌عنوان یکی از ثروتمندترین زنان جهان نویسنده آثار برجسته‌ای در حوزه ادبیات اساطیر یونان نیز هست.

ثروتمندترین زنان جهان فرانسوا بتنکورت مایرز

آلیس والتون دومین زن ثروتمند جهان

رتبه دوم ثروتمندترین زنان جهان

آلیس والتون با سرمایه ۴۶.۲ میلیارد دلاری در جایگاه دوم لیست ثروتمندترین زنان دنیا قرار گرفته است.

او کوچک‌ترین فرزند و تنها دختر پدرش است که مدیر اصلی شرکت Walton Enterprises نیز هست که این شرکت مسئولیت بیش از ۵۰ درصد از خرده‌فروشی‌های برند والمارت را برعهده دارد.

با وجود این‌که آلیس یکی از ثروتمندترین زنان دنیا است؛ ولی اشتیاق او در هنر کاملا قابل‌مشاهده است. او دارای یک مجموعه شخصی از آثار هنری است که ارزش آنها بیش از صدها میلیون دلار بوده و از طرفی دیگر او موفق شده است موزه هنر آمریکایی کریستال بریج را نیز در سال ۲۰۱۱ با سرمایه شخصی خود تاسیس کند.

ژاکلین مارس و سرمایه ۲۷ میلیارد دلاری او

از ثروتمندترین زنان جهان

ژاکلین مارس از معروف‌ترین و محبوب‌ترین زنان ثروتمند در دنیا شناخته می‌شود که دارای سرمایه‌ای ۲۷ میلیارد دلاری بوده و از طرفی وارث بزرگ‌ترین شیرینی‌پزی دنیا یعنی شیرینی‌پزی Mars Inc نیز هست.

او در حال حاضر یک‌سوم سهام این شرکت را در اختیار دارد که این مقدار دقیقا معادل مقداری است که برادر او دارا است.

ژاکلین مارس علاوه بر این‌که وارث شرکت آب‌نبات معروف در دنیاست یک بشردوست واقعی بوده و علاقه زیادی به اسب‌سواری و نگهداری از اسب‌های مختلف نیز دارد.

او یکی از ثروتمندترین زنان جهان است که فعالیت‌های بشردوستانه زیادی را نیز در کارنامه خود دارد.

Yang Huiyan میلیاردر چینی

از ثروتمندترین زنان جهان

Yang Huiyan با سرمایه ۲۲.۴ میلیارد دلاری یکی از ثروتمندترین زنان جهان است که در قاره آسیا و کشور چین به دنبال آمده و با وجود این‌که در سال جاری دستاوردهای کمی را داشته؛ ولی هنوز هم می‌توان او را در لیست ثروتمندترین زنان دنیا قرارداد.

شاید جالب باشد که بدانید او در چهار روز اول معاملات سال ۲۰۱۸ دو میلیارد دلار درآمد داشت و برای ۶ سال متوالی به‌عنوان ثروتمندترین زن در کشور چین شناخته می‌شود.

سهام شرکت اصلی این خانواده از پدرش به او به ارث رسیده و او را به یکی از ثروتمندترین زنان دنیا تبدیل کرده است.

ثروتمندترین زنان جهان Yang Huiyan

لورن پاول جابز از دیگر زنان ثروتمند دنیا

از ثروتمندترین زنان جهان

این زن آمریکایی با سرمایه‌ای بیش از ۲۰.۶ میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین زنان جهان است که در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کند.

سرمایه او همواره زیر سایه همسرش استیو جابز قرار داشت و پس از فوت کردن همسرش او موفق شد نام خود را در میان لیست زنان ثروتمند در دنیا قرار دهد.

فعالیت‌های بشردوستانه یکی از مهم‌ترین مواردی هستند که باعث محبوبیت و شهرت لورن شده‌اند. بزرگ‌ترین پروژه او Emerson Collective نام دارد که از سال ۲۰۰۴ فعالیت خود را آغاز کرده است.

با سوزان کلاتن یکی از ثروتمندترین زنان جهان بیشتر آشنا شوید

از ثروتمندترین زنان جهان

سوزان کلاتن سرمایه‌گذاری بزرگ که دارای سرمایه‌ای ۱۹.۲ میلیارد دلاری است یکی از ثروتمندترین زنان جهان بوده و در واقع یک تاجر و سرمایه‌گذار آلمانی است.

او مادر سه فرزند است و بیش از ۱۹ درصد از سهام شرکت BMW که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های خودروهای لوکس در دنیا شناخته می‌شود متعلق به اوست.

موفقیت سوزان بیشتر به کارآفرین بودن او بستگی دارد. او در طول سال‌های طولانی موفق شده تا روی شرکت داروسازی خود فعالیت کرده و آن را به جایگاهی جهانی برساند.

برند او که امروزه با نام Altana AG شناخته می‌شود یکی از بزرگ‌ترین برندهای داروسازی در دنیاست که طبق گزارش‌های سالیانه به‌دست‌آمده از آن سالانه سودی معادل ۲.۵ میلیون دلار را به او می‌رساند.

ابیگیل جانسون میلیاردر زن آمریکایی

از ثروتمندترین زنان جهان

ابیگیل جانسون میلیاردر آمریکایی است که در بوستون به دنیا آمده و در طول زندگی خود موفق شده که ریاست شرکت Fidelity Investments را برعهده بگیرد.

این شرکت یکی از سه شرکت برتر در زمینه خدمات مالی در ایالات متحده آمریکاست که او را به قدرتمندترین زن در زمینه مسائل مالی در آمریکا و کل دنیا تبدیل کرده است.

او همچنین موفق شده است تا در سال‌های اخیر تعداد زیادی از زنان را وارد حوزه مسائل مالی کرده و اشتیاق زیادی را در آنها به وجود بیاورد.

ابیگیل جانسون یکی از ثروتمندترین زنان جهان است که بدون شک در زمینه سرمایه‌گذاری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

آشنایی با شارلین دو کاروالیو-هاینکن

از ثروتمندترین زنان جهان

اگر قصد صحبت‌کردن درباره ثروتمندترین زنان جهان را داشته باشیم حتما باید از شارلین دو کاروالیو-هاینکن نیز نام ببریم که یکی از معروف‌ترین این زنان به شمار می‌آید.

او دارای سرمایه‌ای ۱۵.۶ میلیارد دلاری است که بیشتر سرمایه او روی شرکت Heineken سرمایه‌گذاری شده است. مدیرعامل سابق این شرکت پدر او بود و پس از پدرش نیز این شرکت به او به ارث رسید. در حال حاضر او بیش از ۲۵ درصد از سهام این شرکت را داراست. شاید برای شما جالب باشد که بدانید رشته او حقوق است.

او در همان دوران تحصیل نیز علاقه‌ای به کسب‌وکار پدرش نشان نمی‌داد و با تحصیل در رشته حقوق و دریافت اقامت لندن به همراه همسر و فرزندش به کشور انگلیس مهاجرت کرد. بااین‌حال پس از فوت کردن و درگذشت پدرش به سمت شغل خانوادگی خود حرکت کرده و مدیریت شرکت پدرش را نیز برعهده گرفت.امروزه او زندگی خود را مانند یک تاجر حرفه‌ای می‌‌گذراند و هرساله مسافرت‌های زیادی را به سراسر دنیا انجام می‌دهد.

سود سالیانه‌ای که او از شرکت پدرش به دست می‌آورد باعث شده تا این زن در لیست ثروتمندترین زنان جهان قرار بگیرد.

0دیدگاه