ثروتمندان ایران
نق قول معروف

ثروتمندان ایران را بشناسید + دارایی

اشتراک گذاری در :
نق قول معروف 2

ثروتمندان ایران چه کسانی هستند؟ کشور ایران دارای ثروتمندان زیادی است که هریک از آنها سرمایه خود را از طریق روش خاصی به دست آورده‌اند. با وجود منابع بسیار زیاد نفتی که در ایران وجود دارد شاید برای شما جالب باشد که بدانید ثروتمندان ایران مانند ثروتمندترین افراد جهان، سرمایه‌های خود را از طریق روش‌های دیگری به دست آورده‌اند. در ادامه قصد داریم به معرفی ثروتمندترین افراد ایرانی پرداخته و اطلاعاتی را درباره آنها در اختیار شما قرار دهیم.

ثروتمندان ایران چه کسانی هستند؟

پیرمراد امیدیار یکی از ثروتمندان ایرانی

رتبه اول ثروتمندان ایران

یکی از ثروتمندان ایران که در حال حاضر در قید حیات است پیرمراد امیدیار است که امروزه در ایران زندگی نمی‌کند.

او از همان دوران کودکی در کشور آمریکا در حال زندگی است؛ ولی دارای خانواده‌ای ایرانی است. اگر با این ثروتمند ایرانی آشنا نیستید باید بدانید که او موسس برند Ebay است که در سال ۱۹۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده و در همان سال‌های نخست موفق شد تا به سود بسیار زیادی دست پیدا کند.

دارایی خالص او در حال حاضر حدود ۱۰.۴ میلیارد دلار است که رقم بالایی به شمار می‌آید.

او پس از اسدالله عسگراولادی دومین ثروتمند ایرانی شناخته می‌شود؛ ولی باتوجه‌به این‌که آقای اولادی فوت کرده است می‌توان او را اولین ثروتمند در قید حیات ایرانی به شمار آورد.

ثروتمندان ایران پیرمراد امیدیار

خانواده قرمزیان

رتبه دوم ثروتمندان ایران

با نگاهی به لیست ثروتمندان ایران مشاهده می‌کنیم که در جایگاه دوم این لیست خانواده قرمزیان قرار دارند.

البته این خانواده در سال ۱۹۶۴ به کشور کانادا مهاجرت کرده‌اند و در حال حاضر مسئولیت برندهای تحت‌نظر این خانواده نیز با فرزندان خانواده است.

میزان سرمایه این خانواده چهار میلیارد دلار پیش‌بینی شده است که مبلغ بالایی است. این خانواده دارای املاک مختلفی در سراسر دنیا هستند که از جمله آنها می‌توان به مرکز خرید وست ادمونتون در شهر نیوجرسی آمریکا اشاره کرد.

ثروتمندان ایران خانواده قرمزیان

فرهاد مشیری سومین نفر از ثروتمندان ایرانی

رتبه سوم ثروتمندان ایران

فرهاد مشیری یک سرمایه‌گذار شخصی و یکی از ثروتمندان ایرانی است که در حال حاضر در انگلیس زندگی کرده و موفق شده تا در این کشور یک برند شخصی کارآمد و سودساز را ایجاد کند.

بخش عمده‌ای از سرمایه او در زمینه‌های مختلف صنعتی از جمله صنعت فولاد و انرژی در روسیه و انگلیس سرمایه‌گذاری شده است.

او در سال ۱۹۷۹ ایران را به مقصد بریتانیا ترک کرده و از همان سال‌های نخست نیز سرمایه‌گذاری‌های خود را در نقاط مختلف دنیا انجام داد. نکته جالب درباره او این است که این فرد ایرانی بخشی از سهام باشگاه فوتبال اورتون را نیز خریداری کرده است.

امید کردستانی، مشاور مدیرعامل گوگل

از ثروتمندان ایران

گوگل یکی از معتبرترین برندهای دنیاست که تقریبا امروزه همه آن را می‌شناسند و از خدمات آن استفاده می‌کنند. همین عامل نیز آن را به یکی از ثروتمندترین برندهای دنیا تبدیل کرده است.

امید کردستانی مشاور ویژه مدیرعامل گوگل یکی از ثروتمندان ایرانی است که دارایی‌های او به حدود ۱.۹ میلیارد دلار می‌رسد. او از سال ۲۰۱۵ میلادی فعالیت خود را به‌عنوان مشاور ویژه مدیرعامل این شرکت آغاز کرده و پیش از آن نیز در موقعیت‌های شغلی مشابه مشغول به کار بود.

بیشتر سرمایه او از طریق سرمایه‌گذاری در خود شرکت گوگل و البته شرکت‌های مشابه دیگر جمع‌آوری شده و او را به یکی از برجسته‌ترین چهره‌ها در میان ثروتمندان ایران تبدیل کرده است.

پول تورجی یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران ایرانی

از جوان‌ترین ثروتمندان ایران

پل تورجی یکی از جوان‌ترین ثروتمندان ایران است که دارایی‌های تحت مدیریت او به ۲.۷ میلیارد دلار نیز می‌رسد.

او دارای یک صندوق تامینی در ایالات متحده آمریکاست که بزرگ‌ترین صندوق تامینی در این کشور به شمار می‌آید و همین عامل نیز باعث افزایش سرمایه چند برابری او شده است. این صندوق از سال ۲۰۰۵ فعالیت خود را آغاز کرده و تا به امروز نیز ادامه دارد.

یکی از نکات جذابی که باید درباره صندوق تورجی در ایالات متحده آمریکا بدانید این است که این صندوق از سال ۲۰۰۵ تا به امروز هیچ زیانی را متحمل نشده است.

حسن خسروشاهی از ثروتمندان معروف ایرانی

در لیست ثروتمندان ایران یک تاجر بزرگ نیز قرار دارد و او کسی نیست جز حسن خسروشاهی که از بزرگ‌ترین تجار ایرانی به شمار می‌آید.

ثروت آقای خسروشاهی چیزی حدود ۱.۸ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است و اکثر معاملات و تجارت او نیز در زمینه Future Shop صورت می‌گیرد. نکته جالب درباره آقای خسروشاهی این است که ایشان دارای تعداد زیادی فروشگاه مختلف در کاناداست و خود ایشان نیز در حال حاضر در کشور کانادا سکونت دارند.

از طرف دیگر ایشان مالک برند و شرکت Persis Holdings نیز هستند که یک شرکت معروف در کشور کانادا در زمینه املاک و مستغلات است. تمامی این موارد باعث شده‌اند تا آقای خسروشاهی یکی از بزرگ‌ترین ثروتمندان ایران به شمار بیاید.

ثروتمندان ایران حسن خسروشاهی

مانی مشعوف از دیگر تجار ایرانی

در کنار آقای خسروشاهی باید مانی مشعوف را نیز قرار دهیم که از دیگر تجار ایرانی – کانادایی به شمار می‌آید. او در شهر مشهد متولد شده است و دارایی‌های او چیزی حدود ۱.۴ میلیارد دلار است.

او در رشته علوم سیاسی در ایالات متحده آمریکا ادامه تحصیل داده و مدرک خود را دریافت کرده است.

مانی مشعوف مالک و موسس برند bebe نیز است که در کل کشور آمریکا دارای بیش از ۲۰۰ شعبه مختلف است و هرساله سود بسیار زیادی را به این تاجر بزرگ ایرانی می‌رساند.

مانی مشعوف یکی از ثروتمندان ایران خودساخته است که کار خود را با یک بوتیک زنانه آغاز کرد و امروزه موفق شده شعبه‌های مختلفی را برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود ایجاد کند.

خانواده میراژ از دیگر ثروتمندان ایران

خانواده میراژ یکی از ثروتمندان ایران به شمار می‌آیند که برند Chef America را تاسیس کرده و آن را گسترش دادند.

در ادامه دو برادر که موسسان اصلی این برند بودند این شرکت را به مبلغ ۲.۶ میلیارد دلار فروخته و وارد حوزه سرمایه‌گذاری شدند. این خانواده در واقع یک خانواده یهودی هستند که در ایران زندگی می‌کردند و پس از مهاجرت از ایران به آمریکا در شهر کالیفرنیا زندگی می‌کنند. یکی از فعالیت‌های اصلی این خانواده در حال حاضر فعالیت در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری است.

این خانواده پس از فروش اولین تجارت و برند خود شرکت MIG Capital را راه‌اندازی کردند که این شرکت نیز در حال حاضر گسترش پیدا کرده و به یکی از شرکت‌های بزرگ در ایالات متحده آمریکا تبدیل شده است. در حال حاضر سرمایه این خانواده چیزی حدود ۱.۵ تا ۲ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است که سرمایه تقریبا بالایی به شمار می‌آید و این خانواده را در لیست برترین ثروتمندان ایران قرار داده است.

0دیدگاه