دلیل نهایی میلیونر شدن
نق قول معروف

دلیل نهایی ثروتمند شدن

اشتراک گذاری در :
نق قول معروف 2

چرا باید تلاش کنید که به موفقیت مالی برسید؟ به خاطر پولی که درخواهید آورد؟ به خاطر توجهی که نصیبتان خواهد شد؟ دلیلتان چیست؟ می‌خواهم یک دلیل دیگر هم پیشنهاد کنم تا در نظر بگیرید. تازگی نشستی با جیم ران، استاد تونی رابینز داشتم و به من گفت که بهترین دلیل میلیونر شدن از نظر او چیست. او گفت به این خاطر هدف میلیونر شدن را برای خودت تعیین کن که در راه رسیدن به این هدف، شخص ارزشمندتری خواهی شد.

دلیل نهایی میلیونر شدن چیست؟

او درباره استاد خودش هم برایم صحبت کرد. جیم ران گفت:

«آقای شواف روش جالبی برای تدریس آن داشت. وقتی ۲۵ ساله بودم به من گفت: جیم پیشنهاد می‌کنم این هدف را برای خودت تعیین کنی که میلیونر بشوی. این حرف توجهم را جلب کرد، میدانی که این کلمه زنگ زیبایی در گوش ایجاد می‌کند: میلیونر! بعد آقای شواف گفت: به این دلیل که …»

من با خودم فکر کردم ای‌وای، دیگر لازم نیست دلیلش را هم به من یاد بدهد، مگر داشتن یک‌میلیون دلار عالی نیست؟

شواف گفت: نه، پس هیچ‌وقت به این هدف نخواهی رسید. به این خاطر هدف میلیونر شدن را برای خودت تعیین کن که در راه رسیدن به این هدف، شخص ارزشمندتری خواهی شد. به خاطر قابلیت‌هایی که باید یاد بگیری و شخصیتی که پیدا خواهی کرد این کار را بکن، به خاطر دانشی که در این راه درباره بازار کسب می‌کنی این کار را بکن، به خاطر چیزی که درباره مدیریت زمان و کار کردن با افراد یاد خواهی گرفت. به خاطر توانایی کشف چگونگی کنترل کردن منیت، این کار را بکن. به خاطر آنچه باید درباره خیرخواهی یاد بگیری، مهربان بودن در عین قوی بودن، آنچه باید درباره جامعه، کسب‌وکار،دولت و مالیات یاد بگیری و انسانی فاضل بشوی تا به مرتبه میلیونری برسی. همه آنچه یاد گرفته‌ای و همه آن‌کسی که شده‌ای تا به مرتبه میلیونری برسی، این چیزی است که ارزش دارد نه یک‌میلیون دلاری که به دست می‌آوری»

جیم ران در مدتی که باهم بودیم به من خیلی حرف‌های جالبی زد اما در بین تمام میلیونرهایی که افتخار مصاحبه با آن‌ها را داشته‌ام این درس به‌راستی به‌عنوان توصیه‌ای که باید به آن عمل کنیم متمایز می‌شود.
باید از خودتان بپرسید چه مهارت‌های ارتباطی‌ای نیاز دارم در خودم پرورش بدهم تا میلیونر بشوم؟ بعد شروع کنید به کار کردن روی آن‌ها.
از خودتان بپرسید چه طرز تفکری باید داشته باشم تا میلیونر بشوم؟ بعد شروع کنید به فکر کردن به آن ترتیب.
از خودتان پرسید نیاز دارم با چه افرادی نشست‌وبرخاست داشته باشم تا بتوانم سریع‌تر به هدف‌هایم برسم؟ بعد تلاش بکنید کسی بشوید که آن افراد بخواهند معاشرشان باشید.

هیچ‌یک از ما نمی‌توانیم به خودمان اجازه بدهیم که ارزش و اهمیت این دلیل برای میلیونر شدن را دست‌کم بگیریم، به‌عبارت‌دیگر بزرگ‌ترین ارزشی که از میلیونر شدن به دست می‌آورید آن‌کسی است که ابتدا می‌شوید تا به آن مرتبه میلیونری برسید. این بزرگ‌ترین پاداش سفرتان به‌سوی زندگی ثروتمندانه است.

درواقع جیم ران تنها میلیونری نبود که به من کمک کرد به قدرت این درس پی ببرم. چند سال قبل وقتی با جک کنفیلد یکی از نویسندگان سوپ جوجه برای روح، نشستی داشتم، او هم همین درس را به من داد.

جک گفت: میلیونر شدن خیلی فرقی ایجاد نمی‌کند من بارها این کار را کرده‌ام و می‌توانم این را بگویم که داشتن یک خانه و یک ماشین که مرتب خراب نمی‌شود خیلی خوب است. اما مسئله مهم‌تر این است که مجبور بودم چه کسی بشوم تا میلیونر بشوم؟»

آنچه این میلیونرها به من آموختند بسیار باارزش است. مسئله این است که باید با شوری سوزان به دنبال هدف‌ها رؤیاهایت بروی چراکه به دیدن تحولی در خودت شروع خواهی کرد. یک اعتمادبه‌نفس و اعتقاد به خود بزرگ‌تر، اولین پاداش از بین پاداش‌های فراوان خواهد بود. این را می‌توانم دلیل نهایی میلیونر شدن بدان. ( مایک لیتمن )

0دیدگاه