بینشی که همه ثروتمندان از آن آگاه‌اند!
نق قول معروف

بینشی که همه ثروتمندان از آن آگاه‌اند!

اشتراک گذاری در :
نق قول معروف 2

آیا شما هم این خطای موفقیت را مرتکب می‌شوید؟ این خطای موفقیت ضرر مالی زیادی به من زده و از گفتن آن یک مقدار خجالت‌زده هستم! پس مایک، چرا داری این را به ما میگویی؟ چون میدانم که اگر بتوانید از این خطای موفقیت اجتناب کنید می‌تواند کمکتان کند که درآمدتان را بهتر کنید و زندگی‌تان را تغییر بدهید این هدف من است.

دوربین یا نزدیک‌بین؟ بینشی که همه ثروتمندان از آن آگاه‌اند! شما چطور؟

موضوع این‌طور پیش آمد:

دیروز داشتم کتابی دربارهٔ سرمایه‌گذاری از یک مدیر مالی بسیار موفق به نام پیتر لینچ می‌خواندم. هرچند که او داشت درباره سرمایه‌گذاری صحبت می‌کرد اما روی یک اصل موفقیت متمرکز شد که افراد زیادی از آن غافل می‌مانند.

من بیشتر از ۷ سال از آن غافل ماندم و به خاطر آن ضرر زیادی متحمل شدم و تنش زیادی هم به من وارد شد. نکته جالب اینکه وارد بافت از همین بینش ثروت ساز استفاده کرده جزو ثروتمندترین افراد دنیا شده است.

موضوع این است: من خیلی نزدیک‌بین بودم و دنبال پاداش فوری می‌رفتم، اگر ایده کاری جدیدم طی ۳۰ تا ۶۰ روز جواب نمی‌داد ولش می‌کردم، بعد چیز دیگری را امتحان می‌کردم و بعد از یک هفته باز به سراغ چیز دیگری می‌رفتم. این مارپیچ نزولی مدتی اتفاق می‌افتاد چون من تحت سلطه یک دیدگاه کوتاه‌مدت و میل به پاداش فوری بودم.

۹۸% مردم دنیا همین‌طور عمل می‌کنند، به همین خاطر است که فقط ۲% مردم دنیا مطابق رؤیاهایشان زندگی می‌کنند.

این چیزی است که پیتر لینچ می‌گوید و وارن بافت می‌داند، مایکل دل هم این را می‌داند و بیل گیتس، دانلد ترامپ، اپرا و دیگران هم می‌دانند.

یکی از بزرگ‌ترین رازهای موفقیت در پیش گرفتن یک دیدگاه بلندمدت است، بگذارید تکرارش کنم: یکی از بزرگ‌ترین رازهای موفقیت در پیش گرفتن یک دیدگاه بلندمدت است.
وقتی وارن بافت سرمایه‌گذاری می‌کند دارد ۵ الی ۱۵ سال بعد را می‌بیند یا گاهی هم بیشتر از آن را می‌بیند. تمام کارآفرین‌های بزرگ می‌فهمند که برای برد بزرگ باید دیدگاه بلندمدت را در پیش بگیرند. ۳ ساله ۵ ساله ۱۵ ساله ۲۰ ساله و بیشتر.

لازم است به خودتان زمان بدهید تا ایده یا کسب‌وکارتان رشد کند.

بیشتر افراد هرگز این کار را انجام نمی‌دهند و این خیلی تأسف‌آور است. البته هیچ‌وقت برای شروع دیر نیست. لازم است افق دیدتان را گسترش بدهید و دیدتان را عوض کنید. لازم است که همین امروز قدم بعدی را بردارید و دیدگاه بلندمدتتان را در ذهن نگه‌دارید. ( دقت کنیم که دیدگاه بلندمدت به معنی هدف بلندمدت نیست! اتفاقاً همین اهداف بلندمدت هست که باعث ایجاد سندروم نتیجه فوری می‌شود . قبلاً هم گفتم، هدف از هدف‌گذاری، بیرون کشیدن غول چراغ جادو نیست! هدف از هدف‌گذاری، باورسازی برای تحقق دیدگاه بلندمدت است | بهزاد حسینی )

هر چیزی فصلی دارد، وقت بگذارید که بذرها را بکارید، آبشان بدهید و برای برداشت محصول صبور باشید، منضبط بمانید میدانم که از پسش برمی‌آیید. (مایک لیتمن)

0دیدگاه