حالت آلفا در قانون جذب چیست
نق قول معروف

حالت آلفا در قانون جذب | تجربه آلفای ذهنی

اشتراک گذاری در :
نق قول معروف 2

حالت آلفا در قانون جذب چیست؟ آلفای ذهنی، تجربه ای ناشی از تپیدن مغز است که همه ما انسان ها در یک شبانه روز آن را تجربه میکنیم! بله، تپیدن مغز.
مغز نیز مانند قلب، ولی با سرعتی به مراتب بیشتر می تپد. قلب در هر دقیقه و مغز در هر ثانیه چندین بار به تپش می افتد. این مغز هزار و سیصد و خرده ای گرمی داخل جمجمه، پیچیده ترین و شگفت انگیزترین ابزاری است که برای برای درک بهتر قانون آفرینش و جذب باید شناخت درستی از عملکرد آن داشته باشیم، مخصوصا برای تجربه حالت آلفای ذهنی که وقتی صحبت از قانون جذب می‌شود یکی از مفاهیم کلیدی و حائز اهمیت است.

حالت آلفا در قانون جذب چه اهمیتی دارد؟

اجتماع به ما می‌گوید بدو، بدو، بدو! قانون زندگی اغلب انسان‌ها قانون بدو بدو یا بگیر بگیر شده است. درصورتی‌که قانون طبیعی کائنات قانون بده بستان است. برای هماهنگی با قانون طبیعی کائنات باید خودمان را از این مخمصه بدو بدو کردن بیرون بکشیم. از علائم بارز زندگی با قانون بدو بدو، استرس و اضطراب بالاست و در نقطه مقابل آن، زندگی با قانون بده بستان همراه با آرامش و آسودگی خاطر است. اگر می‌بینید که خیلی کار می‌کنید و خیلی استرس دارید، علت این است که خلاف قوانین طبیعی کائنات زندگی می‌کنید. کائنات همواره از راحت‌ترین و سریع‌ترین راه به نتیجه می‌رسد. حالت آلفا در قانون جذب ازاین‌جهت بسیار بسیار اهمیت دارد.

حالت آلفا در قانون جذب و رفتن به مرحله چهارم یادگیری

اگر در مسیر درست قانون جذب حرکت کنیم، مغناطیس ثروت و زیبایی می‌شویم. کلمه کلیدی مغناطیس شدن است. مغناطیس شدن یعنی رفتن به مرحله چهارم یادگیری. وقتی مغز ما وارد این مرحله می‌شود، ارتعاش مغزی ما به‌صورت اتوماتیک و خودکار روی ثروت، سلامت و سعادت تنظیم می‌شود. در غیر این صورت ما همیشه باید به‌صورت خودآگاه برای جذب پول و ثروت زور بزنیم!انعطاف‌پذیری مغز برای رفتن به چهارمین مرحله یادگیری خیلی به ما کمک می‌کند و این انعطاف‌پذیری رابطه مستقیم با تجربه حالت آلفای ذهنی دارد.

انواع امواج مغز را بشناسید

برای این‌که با عملکرد امواج آلفا در مغز آشنا شوید باید انواع امواج مغز و کارکرد هریک از آنها را بشناسید. این امواج شامل موارد زیر هستند:
– امواج دلتا که بین ۰.۵ تا ۳ هرتز هستند. معمولا در خواب REM یا خواب سبک ممکن است وارد این حالت شده و این امواج در مغز منتشر شوند. در خواب عمیق بدون رویا نیز این امواج در مغز منتشر خواهند شد.
– امواج تتا بین ۳.۵ تا ۷ هرتز فرکانس دارند که موارد منتشر شدن این امواج نیز مانند امواج دلتا است.
– در خصوص امواج آلفا که بین ۷ تا ۱۳ هرتز فرکانس دارند در بخش‌های قبلی صحبت کردیم.
– امواج بتا بین ۱۳ تا ۳۰ هرتز فرکانس داشته و زمانی که کاملا بیدار هستیم و در سبک امروزی فعالیت‌های روزانه خود را انجام می‌دهیم این امواج منتشر می‌شوند.
– در نهایت امواج گاما قرار دارند که بین ۳۰ تا ۱۰۰ هرتز فرکانس دارند و معمولا در مدیتیشن پیشرفته این امواج منتشر می‌شوند.

حالت آلفا در قانون جذب چه مزایایی دارد؟

تقویت خلاقیت و کاهش افسردگی و استرس از اصلی‌ترین مزایای حالت آلفا در قانون جذب به شمار می‌آیند. از دیگر مزایای این حالت می‌توان به احساس آرامش و شادی اشاره کرد. اگر بخواهیم این مفهوم را به شکل بهتری بیان کنیم می‌توان زمانی اشاره کرد که شما یک خواب خوب شبانه را تجربه می‌کنید. در این حالت معمولا ذهن با واردشدن به حالت آلفا تلاش می‌کند تا احساس آرامش را به شما منتقل کند و همین مسئله نیز روی کیفیت خواب شما اثر مستقیم می‌گذارد.
رسیدن به حالت آلفا و فعال‌کردن امواج آن کاری است که همه ما می‌توانیم انجام دهیم. البته این کار نیازمند آموزش و کمی تمرین و ممارست خواهد بود.

چگونه به حالت آلفای ذهنی برسیم؟

امواج آلفا امواجی هستند که فرکانس پایینی دارند. در واقع هرچه ذهن کمتر در تکاپو و فعالیت باشد این امواج نیز قوی‌تر شده و رسیدن به حالت آلفا ساده‌تر خواهد شد. شاید برای گام اول بتوان مدیتیشن را یک راهکار بسیار مناسب برای رسیدن به حالت آلفا در قانون جذب دانست. با انجام مدیتیشن ذهن کمتر درگیر مدیریت فعالیت‌ها و عوامل مختلف شده و می‌تواند تمرکز بیشتری روی آنها که بر آن مسلط است داشته باشد.
یک راهکار خوب دیگر این است که سعی کنید یک فعالیت خلاقانه که در آن احساس می‌کنید ” در جریان ” هستید را انجام دهید. فعالیت‌هایی مانند قلاب‌بافی یا حل کردن یک پازل یا معما می‌تواند از دیگر راهکارهای مبتدیانه ولی مفیدی باشد که برای رسیدن به حالت آلفا وجود دارد.

چگونه مدیتیشن را انجام دهیم؟

با آرام‌کردن خود شروع کنید و چند نفس عمیق بکشید تا آرام شوید. رنگ‌های مختلف را در مقابل خود تجسم کنید، قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش رنگ‌هایی هستند که با فکرکردن به آنها پشت‌سرهم می‌توانید حسی خوب را دریافت کنید. سپس خود را در محیطی تصور کنید که بیشترین احساس آرامش را در آن دارید. جایی که با حضور در آن در قلب خود احساس آرامش و شادی را تجربه می‌کنید. این محیط می‌تواند کوه، جنگل، ساحل یا هر جای دیگری باشد.
در ادامه خود را در حال رسیدن به آنچه که در ذهن دارید تصور کنید. این تصور یک راهکار قوی برای رسیدن به ذهنیت برنده است؛ چراکه ضمیر ناخودآگاه شما را در این زمینه تحت تاثیر قرار می‌دهد.
چند دقیقه در همین حالت بمانید تا امواج و حالت آلفا در قانون جذب را کاملا احساس کنید.

کلمات کلیدی مرتبط

آلفای ذهنی چیست؟ ، از کجا بفهمیم در حالت آلفا هستیم ، حالت آلفا قبل از خواب ، حالت آلفای مغزی ، رفتن به حالت آلفا ، معنی آلفا چیست ، امواج مغزی آلفا ، امواج مغز چیست

این مقاله برای شما چه آگاهی و برکتی داشت؟

خیلی ذوق می‌کنیم! 🙂 که در قسمت کامنت های همین صفحه ، نظرات ارزشمندتون رو با من
و همه اعضای خانوادمون به اشتراک بذارید تا این برکت دوچندان بشه

1دیدگاه

راحله در ۲ آذر ۱۴۰۱ در ۲:۰۰ ب٫ظ گفته:

سلام دقیقا وقتی پاکسازی رو خیلی عمیق و تمریناتشو کامل انجام می‌دادم هم همین احساس آرامش و شادی رو تجربه میکردم پس اسمش حالت آلفا بوده
ممنونم بابت به اشتراک گزاشتن این آگاهی
میخام بیشتر بدونم درمورد این آگاهی

پاسخ