3 بصیرت ثروت ساز
نق قول معروف

دیتریش میتشیتز کیست؟ ۳ بصیرت ثروت ساز

اشتراک گذاری در :
نق قول معروف 2

دیشب داشتم شماره آخر مجله فوربز را می‌خواندم. مجله فوق‌العاده‌ای است و این شماره خاص آن، درباره یک گروه ۶۲۰ نفره بود که در یک‌چیز مشترک هستند: آن‌ها میلیاردر هستند. شروع به خواندن داستان اولین کسی کردم که مقاله‌ای درباره‌اش نوشته‌شده بود و هر چه عمیق‌تر و عمیق‌تر در داستان فرو رفتم بصیرت‌های عظیم موفقیت را در آن پیدا کردم که می‌خواهم با شما هم در میان بگذارم. داستان درباره دیتریش میتشیتز بود! من هم این اسم را نشناختم اما به خواندن ادامه دادم و متوجه شدم که او چه چیزی را به راه انداخته است.

۳ بصیرت ثروت ساز از دیتریش میتشیتز

3 بصیرت ثروت ساز از دیتشیتز میتشیتز

آیا نوشیدنی‌های انرژی‌زای ردبول را دیده‌اید که در چند سال اخیر چطور در سراسر دنیا به فروش می‌رود و بازار را در اختیار می‌گیرد؟ این چیزی است که او به راه انداخته و طبق جدیدترین آمار سال ۲۰۲۲، دارایی خالصش بیش از ۲۷ میلیارد دلار تخمین زده‌شده است!

طبق آمار سال ۲۰۰۸ مجله فوربز، میتشیتز با ثروتی معادل ۴ میلیارد دلار، جایگاه ۲۶۰ را در بین ثروتمندترین افراد جهان داشت. در سال ۲۰۱۳ با دارایی خالص ۹٫۲ میلیارد دلار، از سوی مجله فوربز، به‌عنوان ثروتمندترین فرد اتریش شناخته شد. دارایی او به ۱۶ میلیارد دلار و نهایتاً در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۲۷ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.

شاید برایتان جالب باشید:

او یک کلکسیون بزرگی از هواپیماهای ملخی از زمان جنگ جهانی دوم و انواع جت‌های جنگی و شخصی و هلیکوپترهای مدرن و اتومبیل‌های فرمول ۱ و همچنین کپسول ارسالی به فضا و لباس مخصوص فضانوردن که فِلیکس بائوم گارتنر از شهر سالزبورگ با آن از فضا به زمین پرید در مجموعه‌ای بنام “Hanger Sieben”( هانگا زیبِن) جمع‌آوری کند که جزو یکی از دیدنی‌های شهر سالزبورگ با کافه‌تریا و رستوران لاکچریش محسوب می‌شود.

او همچنین صاحب باشگاه فوتبال ردبول بود که تیم محبوب سالزبورگ و کل اتریش هست. در کنار فوتبال، تیم هاکی روی یخ نیز عنوان ردبول را داراست.

اما نکته‌ای که اهمیت دارد این است:

می‌خواهم سه بصیرت مثروت ساز را با شما در میان بگذارم که از این داستان موفقیت قابل‌توجه، بیرون کشیدم تا شما بتوانید از همین امروز آن‌ها را در زندگی و کسب‌وکارتان به کار ببندید. آماده هستید؟

۱. داشتن دیدگاه بلندمدت:

خیلی از افراد ایده‌ای را به اجرا می‌گذارند، یک ماه آن را انجام می‌دهند، جواب نمی‌دهد! بعد سراغ یک ایده دیگر می‌روند! جواب نمی‌دهد و این چرخه معیوب را در بیشتر زندگی بزرگ‌سالی‌شان ادامه می‌دهند.

ارضای آنی ( یا همان سندرون نتیجه فوری ) خواسته خیلی از افراد است. این را خیلی خوب می‌دانم چون خودم هم سال‌ها قبل، همین اشتباه را داشته‌ام. بگذارید از آن مقاله برایتان نقل‌قول کنم:

میتشیتز طی سه سالِ بعد، روی فرمولش کار کرد و یک برنامه بازاریابی آماده کرد. میتشیتز و تمام کارآفرین‌های بزرگ یک دیدگاه بلندمدت را اتخاذ می‌کنند؛ نه یک دیدگاه یک‌هفته‌ای یا یک‌ماهه! آن‌ها پی می‌برند که چیزهای بزرگ برای شکفتن و برای ساخته‌شدن وقت لازم دارند. متوجه هستند که باید هزاران اشتباه بکنند تا پی ببرند که چیزی جواب می‌دهد.

خیلی از ما ایده‌های چند میلیون دلاری داشته‌ایم و بیش‌ازحد زود، از آن‌ها دست کشیده‌ایم. به ایده‌تان در یک دیدگاه یک سال، سه‌ساله یا بیشتر نگاه کنید. این به شما فضای لازم را می‌دهد تا خودتان و کسب‌وکارتان را رشد بدهید. ما همه نیاز داریم که حق ثروتمند شدن را به دست بیاوریم و این از طریق پشتکار، صبر و عمل اتفاق میافتد. (و صدالبته در هماهنگی ارتعاشی با ثروت که پایه و اساس جذب و تجلی ثروت است، تمام اقدامات دیگر بعدازاین همسویی ارتعاشی و درک کد ارتعاش ثروت، مفید واقع می‌شوند| بهزاد حسینی)

۲. منفی‌بافی‌ها را ندیده بگیرید:

در مقاله آمده که قبل از راه‌اندازی شرکت ردبول، میتشیتز یک شرکت بازار سنجی را استخدام کرد تا میزان پذیرش رد بول را امتحان کنند. نتیجه فاجعه بود! مردم از طعم، نشان و اسم این مارک خوششان نمی‌آمد. و این یک شکست بود.
آیا میتشیتز %۱۰۰ به ایده‌اش ایمان داشت؟ معلوم است که ایمان داشت. یک‌وقت باید به بازار گوش داد و یک‌وقت هم باید کار را انجام داد. میتشیتز در قلبش و در تصمیمش ۱۰۰٪ محق بود.

۳. حرکت قدم‌به‌قدم:

من عادت داشتم قبل از اینکه صدها دلار و هزاران دلار دربیاورم، یک‌دفعه به دنبال میلیون‌ها دلار بروم! بیشتر افراد هم در همین دام می‌افتند. یکی از چیزهای بزرگی که زندگی من را تغییر داد این بود که هدف‌هایم را کوچک‌تر کردم و آن قدم‌ها و پیروزی‌های کوچک را جشن گرفتم ( اینجاست میگم هدف از هدف‌گذاری، باور سازی هست نه صرفاً بلندپروازی! | بهزاد حسینی )

همه میدانیم که باید ۵۰۰ دلار و ۵۰۰۰ دلار دربیاوری تا ۵۰ هزار دلار و یک‌میلیون دلار دربیاوری. اما آدم‌ها بعضی وقت‌ها این را فراموش می‌کنند. میتشیتز طبق آمار رد سال ۲۰۲۱ میلادی، ۹.۸ میلیارد قوطی رد بول به فروش رسانده است!!! ۴۲.۵ درصد مارکت آمریکا را در حوزه نوشیدنی‌های انرژی‌زا، از آن خود کرده است. اما ببینید از کجا به اینجا رسیده است: بله، قدم‌به‌قدم بوده است.

( تحقق هر قدم کوچیک، یک پشتوانه قوی میشه برای باور پیدا کردن به فروش بیشتر، راز داستان اینه | بهزاد حسینی )

فروش سال اول ۱ میلیون قوطی
فروش سال دوم ۲ میلیون قوطی
قدم‌به‌قدم
قوطی به قوطی

.

.

.فروش سال ۲۰۱۶ = ۶ میلیارد قوطی
فروش سال ۲۰۲۰ = ۷.۹ میلیارد قوطی
همه موفقیت‌ها این‌طور اتفاق میافتد

آمار فروش قوطی های ردبول

حالا از خودتان بپرسید:

قدم ساده بعدی که می‌توانم امروز بردارم تا زندگی‌ام و یا کسب‌وکارم را پیش ببرم چیست؟

میتشیتز دیدگاه بلندمدت را انتخاب کرد و فهمید که یک میلیارد قوطی را باید یکی‌یکی فروخت.
از دیتریش میتشیتز میلیاردر می‌توان درس‌های زیادی آموخت. یکی از ۳ درس بالا را انتخاب کنید و از همین امروز شروع کنید به استفاده از آن. (مایک لیتمن)

0دیدگاه