۲- با کیا معاشرت می کنی؟

دایره ارتباطات زنگ زده، یکی از 5 حشره ی جونده مغز!
اگه دوست نداری زندگیت با افکار منفی خراب بشه، با کسایی که زندگی خودشون رو با افکار منفی خراب کردن، معاشرت نکن.

یه چیز عجیب تو روابط آدم‌ها اینه که تقریبا غیرممکنه که یه نفر به‌تنهایی بتونه روی یک گروه از آدم‌های منفی‌باف اثر مثبت پایدار و بلندمدتی بذاره. معمولا عکس این موضوع اتفاق می‌افته؛ یعنی اگه همه وقتت رو با آدم‌های منفی باف بگذرونی، نمی‌تونی نگاه مثبت و مفیدی رو حفظ کنی. مطمئنا کسایی که زندگی خودشون را با افکار منفی نابود کردهن (و معمولا تقصیر رو به گردن بداقبالی یا دیگران میندازن!)، نمی‌تونن به موفقیت تو در زندگی کمکی بکنن. دوستان و اطرافیانت رو بادقت انتخاب کن تا دربارۀ شغلت، محل کارت و آدم‌های دوروبرت کمتر غر بزنی! وقتت رو با انسان‌های مثبت و بلندهمت بگذرون؛ کسایی که برای زندگی‌شون برنامه دارن. بعد از مدتی می بینی که خوش‌بینی اون‌ها به تو هم سرایت کرده!

 

*** با تکنیک های تور آموزشی دایره طلایی میتونی به راحتی با هرجور آدمی که بخوای ارتباط برقرار کنی و از همه مهتر دایره ارتباطاتت رو طلایی کنی.

||| بخشی از کتاب : 5 حشره جونده مغز | نویسنده: بهزاد حسینی

آزمایش قهوه گرم و سرد:

در یک مطالعه‌ی میدانی، یک فرد از تیم آزمایش، مأمور شده و به سمت تعدادی از عابرین پیاده رفته و یک فنجان قهوه به دست عابر پیاده می‌دهد و از آن‌ها درخواست می‌کند که فنجان قهوه‌اش را برای چند ثانیه نگه‌دارند و به بهانه‌ی پیدا کردن چیزی در کیفش دستش را داخل کیفش می‌برد و کارش که تمام می‌شود قهوه را می‌گیرد و از عابر تشکر می‌کند.

این حرکت را روی صد نفر با قهوه سرد و صد نفر با قهوه گرم انجام می‌دهند.

سؤال این بود: آن فردی که قهوه به دستتان داد چطور شخصیتی داشت؟
45 دقیقه‌ی بعد یک نفر دیگر از تیم تحقیقات می‌آید و یک فرم نشان همان افرادی می‌دهد که قهوه را برای چند ثانیه به جهت کمک به فرد اول، دستشان گرفته بودند و به آن‌ها می‌گویند: ما در حال انجام یک نظرسنجی هستیم. امکانش هست 5 دلار بگیرید و به این سؤال ما پاسخ دهید؟ بیشتر مردم قبول کردند.

نتیجه نظرسنجی واقعاً شوکه کننده است!

80 درصد کسانی که قهوه سرد دستشان داده بودند در پاسخ نظرسنجی گفتند: به نظر من آدم سرد و بدرفتاری بود!

81 درصد از کسانی که قهوه گرم دستشان داده بودند در پاسخ نظرسنجی گفتند: آدم خوب و خون گرمی بود!!!!

عجبا! ببین محیط، چقدر می‌تواند روی ما تأثیر بگذارد، وقتی لمس یک لیوان قهوه می‌تواند روی تصمیمات ما و قضاوت‌های ما تأثیر بگذارد، آیا بازهم می‌توانیم ادعا کنیم ارتباطات و اجتماعی که در آن زندگی می‌کنیم اصلاً مهم نیست و من خودم خالق زندگی خودم هستم؟!! واقعاً خنده‌دار است!

بنابراین نتیجه می‌گیریم که ما موجودات اجتماعی هستیم و دایره ارتباطات ما یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نقش‌ها را در کیفیت زندگی ما ایفا می‌کند.

دانلود کتاب نجات مغز

از 5 حشره جونده مغز

| تکنیک های این کتاب |

| شما را متمایز می کند |

نویسنده : بهزاد حسینی

قیمت : 9,900 تومان

| 30 صفحه کتاب را رایگان دانلود کنید |

دیدگاه خود را بگذارید

avatar